Švormová (88) o konci divadelní kariéry: Zlomil ji Töpfer! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 24. července 2024

Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub

Švormová (88) o konci divadelní kariéry: Zlomil ji Töpfer!

Švormovou (88) ukecal Töpfer: Divadelní důchod odkládá!
Švormovou (88) ukecal Töpfer: Divadelní důchod odkládá! (TV Prima, Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na Jezerce)

Když na začátku června odehrála derniéru představení After Life v Divadle Na Jezerce, ohlásila Libuše Švormová (88) konec divadelní kariéry. Teď ale herečka, jejímž hlasem česky mluví filmová Angelika Michèle Mercierová (85), změnila názor. Na prknech, která znamenají svět, bude prý hrát dál.

Za vše může ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer(73). „Libuška za ním přišla, že od září už hrát nebude, že má nárok odpočívat. Ale pan ředitel začal takticky vyjednávat,“ říká zdroj ze zákulisí slavné pražské scény. „Zlomil ji a Libuška souhlasila, že bude dál na Vinohradech hrát,“ dodává.

Herečka není členkou vinohradského souboru, ale pouze v divadle hostuje. A bude tomu tak i od podzimu. „Paní Švormová bude i v nadcházející sezoně hrát v představení Pygmalion,“ oznámil na stránkách divadla ředitel Töpfer.

Töpfer na pohřbu Postlerové (†59): Bude mi chybět zvonivý smích a čistá duše

Video se připravuje ...

„Ano, přemluvil mě. První představení mám třináctého září. Takže důchod nebude,“ smála se včera do telefonu Libuška, když jí Aha! zatelefonovalo. „Ale teď si užiju krásné léto s manželem, přeji všem jen to dobré,“ rozloučila se legendární herečka.

Hodná sestra i přísná tchyně

Většinou ji obsazují do role semetrik, v seriálu ZOO dostala po dlouhé době roli příjemné ženy. Nastoupila tam ale jen na chvíli, jako záskok za Reginu Rázlovou (76), která se vážně zranila na ruce. Scenáristé proto Švormové rychle připsali roli její sestry Heleny. Objevila se v seriálu Zlatá labuť, kde si zahrála přísnou tchyni herce Pavla Řezníčka (57) alias šéfa ochranky Macha.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.