Monika Marešová: Temná rodinná historie vyplula na povrch | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 24. července 2024

Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub

Monika Marešová: Temná rodinná historie vyplula na povrch

Monika Marešová
Monika Marešová (Profimedia.cz)

Nedávný krok maminky Moniky Marešová (43), Hany (63), potvrdil, jak moc velkou životní sílu v sobě nese. I 20 let po tragédii, kterou by nejraději vymazala ze života, se otevřeně rozhodla promluvit...

Hana Harabinová přiznala závislost na alkoholu, ze které jí vysvobodila až léčba. Tu jednou ročně preventivně podstupuje dodnes. Cesta k uvědomění, že má obrovský problém, byla přitom zdlouhavá. 

Leoš Mareš slaví 48. narozeniny! Prohlédněte si unikátní časosběrný průřez jeho životem!

Video se připravuje ...

První signály přišly už někdy v době, kdy byla Monika malá. „Byla jsem kvartální alkoholičkou, stačilo mi pořádně se napít a ‚zbořit‘ jednou za týden nebo i za měsíc. Problém jsem si tedy nepřipouštěla, protože jsem měla i abstinenční období,“ přiznala v otevřené zpovědi, kterou poskytla Hospodářským novinám a následně o ní referovala na Instagramu. 

Problémy se pomalu stupňovaly. Nejprve se snažila udržet krok se svým partnerem. „Byl zvyklý konzumovat hodně alkoholu, často tvrdého,„ přiznala. Poté však alkohol začala používat jako palivo pro zvýšení pracovního výkonu. Tehdy se stala velmi úspěšnou ředitelkou marketingové společnosti. „Fungovala jsem, ale když pro mě začala být větší prioritou než práce či rodina starost, kde sehnat alkohol a kde se co nejdřív napít, pochopila jsem, že už to dál nejde,“ vysvětlila. 

K tomu nastoupit na léčení, ji přiměla až sestra. Stalo se to poté, co už opilá i řídila. „Jednou jsem dojela opilá autem z Prahy až do Písku a řekla jsem si dost,“ řekla Harabinová, která věří, že její otevřená zpověď pomůže lidem se stejným problémem. 

Mareš poslal láskyplný vzkaz Monice: Jsem na tebe moc pyšný. Proč?

Video se připravuje ...Přečtěte si
beladona
21. 6. 2024 • 21:14

Dobře, chápu,ale když 20 let nepije, proč leze na " preventivní " léčbu? Co to znamená?Tohle jí hradí zdravotní pojišťovna?
To je nějaká blbost, anebo neříká zcela pravdu!
Člověk, který 20 let nepije nebude lékaž, ani psychiatzr indikovat léčbu,Jak by to obhájil ?

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.