Exploze auta českých turistů v Chorvatsku: Mrtvé dítě a granát | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. července 2024

Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

Exploze auta českých turistů v Chorvatsku: Mrtvé dítě a granát

Neštěstí se vyšetřuje
Neštěstí se vyšetřuje (Profimedia)

Prázdninová idylka na chorvatských plážích se ve středu kolem 18.00 změnila v horoucí peklo. Na odpočívadle u okresky ŽC-6025 v oblasti Obrovac totiž vylétlo auto do povětří. Mělo českou SPZ a krajany na palubě! Výsledek? Na místě mrtvý chlapec (†9), dvě zraněné ženy (49 a 34) a otřesený muž (39).

Neštěstí vyšetřuje chorvatská policie. Podle neoficiálních informací deníku Zadarski list v autě patrně explodovaly nádrže s palivem. Jiná média uvedla informaci, že chlapec vyšel z lesa s granátem v ruce, který měl následně explodovat. Podle webu DNEVNIK.hr zranění, která Češi utrpěli, odpovídají zraněním po výbuchu granátu.

„Slyšel jsem nářek a křik a běžel jsem na pomoc, protože jsem byl poblíž. Vedle auta leželo dítě. Jedna žena také ležela na zemi, druhá se držela za oko. Muž, který byl před autem, mi řekl, že zvedl kapotu, protože došlo k poruše na vozidle a pak došlo k výbuchu,“ svěřil se chorvatskému listu Večernji očitý svědek.

Jeho slova potvrzuje nemocnice ve městě Zadar, kam byly zraněné převezeny: „Jedna z pacientek utrpěla poranění břicha a po urgentním ošetření byla v noci operována. Nyní je stabilizovaná a leží na jednotce intenzivní péče. Druhá pacientka utrpěla vážné poranění oka a byla ošetřena především na očním oddělení, kde je v současné době ve stabilizovaném stavu a podstupuje další léčbu.“ Muž byl po poskytnutí základní pomoci propuštěn do domácího ošetřování. U zesnulého dítěte byla nařízena pitva. Samotné auto kvůli výbuchu utrpělo jen menší škody.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.