Sedm let od propuštění: Kajínek děkoval Zemanovi za milost | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Sedm let od propuštění: Kajínek děkoval Zemanovi za milost

Autogramiáda knihy Spiknutí: Zemanovi přišel poděkovat Jiří Kajínek
Autogramiáda knihy Spiknutí: Zemanovi přišel poděkovat Jiří Kajínek (Foto Blesk - Pavel Machan)

Před sedmi lety tehdejší prezident Miloš Zeman (79) udělil milost Jiřímu Kajínkovi (63). Prominul mu zbytek doživotního trestu za dvojnásobnou vraždu. Včera se oba muži setkali poprvé, když někdejší nejslavnější český vězeň přišel poděkovat za svobodu.

Zeman udělil Kajínkovi milost 23. května 2017 se sedmiletou podmínkou. Až po jejím uplynutí se oba muži poprvé setkali. „Chtěl jsem pana prezidenta konečně osobně potkat a poděkovat mu za to, co pro mě udělal,“ řekl Aha! Kajínek, který se za Zemanem vypravil na křest knihy Spiknutí do pražského Luxoru.

Jiří Kajínek osobně poděkoval Zemanovi za udělenou milost (19.6.2024)

Video se připravuje ...

„Udělil mi milost v momentě, kdy mi ji před ním sliboval Václav Havel, pak mi ji sliboval Václav Klaus. Oba se neodvážili, nebyli tak stateční, až pak pan Zeman byl tak statečný, udělil mi milost a zachránil mi tím život,“ pokračoval Kajínek. Ten před časem řekl, že se po propuštění z vězení začal léčit s rakovinou prostaty, kterou zdárně porazil. A také se letos v den, kdy mu padla ona sedmiletá podmínka, kterou dostal od Zemana a jejíž porušení by znamenalo návrat na doživotí za mříže, oženil.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.