Strach o Studenkovou: Raději smrt než tohle, děsí Zdena | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 14. června 2024

Svátek slaví Roland, zítra Vít

Strach o Studenkovou: Raději smrt než tohle, děsí Zdena

Zdena Studenková
Zdena Studenková (Profimedia.cz, reprofoto TV Makríza)

„Zbyly jen vzpomínky. Myslím, že je na konci života složíte jako puzzle," bilancuje sedmdesátiletá Zdena Studenková. A ve svých temných úvahách zašla ještě dál!

„Stáří se velmi bojím jen ve smyslu bezmoci. Celý život jsem byla nezávislá, a tak si nedokážu představit, že bych se stala starou, bezbrannou ženou, která je závislá na pomoci druhých. Takhle bych žít nechtěla. To radši žít nechci," rezolutně prohlašuje slovenská herečka v dokumentu RTVS z cyklu Herečky.

Zdena Studenková přiznala: Na prsa bych si nikdy nenechala sáhnout!

Video se připravuje ...

​„Nechci to nechat na někom jiném a být přítěží. Takhle žít nechci. My, kteří nejsme věřící, tak když začínáme cítit, že věci nejdou tak, jak šly a naše síly se zmenšují, tak se pomalu smiřujeme s tím, že kdybychom nebyli, tolik by se toho nestalo," dodala věcně Zdena Studenková na webu Plus 7 dní.

Bez urážky Zuzany Bubílkové: Jágrovy moderátorky, plastiky Studénkové

Video se připravuje ...Přečtěte si
Janka Murka
29. 5. 2024 • 20:04

Preco by nemohl anapisat svoj nazor? Tak ako vy pisete svoj

lekno
29. 5. 2024 • 17:30

V kostele nekážu, nemám sebemenší zájem tam kázat. A vy si kroťte tu vaši averzi ! Nikdo vám snad nekáže číst mé příspěvky, ztrácet na ně čas. Vypadá, že jste vůbec nepochopil pointu mých slov. Duchovní slepota.. Samozřejmě, že je normální, když mají lidé strach z bezmoci a nejen ti staří. No o násilném ukončení jejich života – o eutanazii nemají co za ně rozhodovat jiné osoby, pokud jsou ti nemohoucí lidé ještě při smyslech ! Je to jejich život a jak s ním naloží - má být jejich rozhodnutí. Nejsou oni otroci, o jejichž délce života rozhodovali pánové-otrokáři. Zatím zde neběží otrokářský systém. I když - historie se zvykne opakovat..

korytnackahela
29. 5. 2024 • 16:47

Nechte si to kázání do Vašeho kostela!

Je úplné normální, že mají staří lidé strach z bezmocnosti. Kdo by chtěl být opatrován vlastními dětmi a přežívat na lúžku? A když obětavé děti nemá, tak být vydán na milost a nemilost uštvaným opatrovatelkám v domově dúchodcú. Ale jen pokud tam na vás zbyde místo... To je hrozná představa!!

lekno
29. 5. 2024 • 16:25

Jo, není dobrá vyhlídka – být na obtíž. Ale paní Zdena jakoby vlastně naznačila, že kdyby se stala nemohoucí, pak nechce žít – tedy by v tomto stavu zřejmě ona chtěla eutanazii. Alespoň jsem takhle od ní porozuměla její slova. No a já si myslím, že každý nevěřící i kdyby ve stáří zůstal nemohoucí, odkázán na pomoc jiných - nemusí hned chtít eutanazii, že.. Je individuální ta lidská touha po životě. Někdo se drží života zuby-nehty i když z něj žije třeba už jen 10% z jeho těla. Jiný chce umřít třeba ještě v dětství nebo v mladosti – pokud zažívá např. těžké trápení, ponižování v různých formách.. Případně v dospělosti - stačí dlouhotrvající deprese, špatné životní podmínky, samota nebo vleklé nemoci. Je toho tolik.. Člověk múže mít pak jednou všeho dost a odejde.

Uživatel_5071219
29. 5. 2024 • 14:54

Taky souhlasím s paní Studenkovou, že stáří není jednoduché, a hodně záleží na štěstí, jak dlouho bude člověk samostatný. Být na obtíž druhým není dobrá vyhlídka.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.