Trpká zpověď Brodské: Maminko říkala jiné ženě | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. května 2024

Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Trpká zpověď Brodské: Maminko říkala jiné ženě

Tereza Brodská s maminkou Janou Brejchovou
Tereza Brodská s maminkou Janou Brejchovou (herminapress.cz, archiv Blesku)

Vztahy v rodině Hany (†77) a Jany (84) Brejchových byly vskutku zapeklité. Aby také ne, když zmíněné sestry měly ještě šest dalších sourozenců, z nichž dva v útlém věku zemřeli. O rodinných vazbách nyní promluvila Janina dcera, herečka Tereza Brodská (55). Zatímco s jednou tetou se vůbec nevídala, druhou považovala za maminku.

Dvě sestry, dvě herečky a rivalky jak v profesním životě, tak patrně i v tom osobním – Janu a Hanu rozeštval osudový muž a je navždy rozdělil. Oscarový režisér Miloš Forman (†86) byl prvním manželem Jany Brejchové, která pojala podezření, že během manželství měl pletky s její mladší sestrou Hanou. Poslední kapkou pro ni bylo, když tři roky po jejich rozvodu Forman obsadil Hanu do hlavní role ve filmu Lásky jedné plavovlásky. Hana však poměr se slavným režisérem nikdy nepotvrdila. Mezi sestry byl vražen klín, což značně otřáslo rodinnými vztahy.

Ani Janina dcera, herečka Tereza Brodská, s tetou Hanou nebyla v kontaktu, a to ani na skonu jejího života. „Já jsem se tuhle smutnou zprávu dozvěděla před pár dny od bratra. Mamince to sdělovat nebudu. Dlouhá léta se s Hanou neviděly. Maminka je vážně nemocná a já nechci, aby jí tato zpráva ještě přihoršila,“ svěřila se Brodská CNN Prima NEWS.

7 pádů DNES: Brodská zavzpomínala na dětství, prozradila, co způsobilo svár mezi nejlepšími kamarádkami Brejchovou a Jiráskovou

Video se připravuje ...

Výraznou roli v Terezině životě ovšem sehrála druhá teta Blanka. S tou měla naopak výborné vztahy, a dokonce ji brala jako druhou maminku. „Bydlela jsem u ní od svých šesti týdnů až do šesti let. Byla jsem tam doma. Blance jsem říkala mami, její manžel Láďa byl pro mě táta, měli dvě děti, takže jsem měla dva sourozence. Žili jsme v bytě dva plus jedna, bylo nás tam požehnaně a Blanka byla úžasná,“ vzpomínala Brodská, která se svými rodiči, tedy i tatínkem Vlastimilem Brodským (†81), žila až od druhé třídy.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.