Dcera Michala Suchánka Berenika: Strach z táty | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 22. května 2024

Svátek slaví Emil, zítra Vladimír

Dcera Michala Suchánka Berenika: Strach z táty

Michal s Berenikou.
Michal s Berenikou. (Foto Aha! – Martin Hykl, Marek Novotný, FTV Prima, ara)

Ze skutečnosti, že chataření a chalupaření je u Čechů populární, úspěšně těžil už seriál Osada. Nyní se oblíbené národní vášně chopil také Michal Suchánek (58). Napsal seriál Chataři ze Švihova, režíroval ho a obsadil si také obě své děti.

Staršího syna Jáchyma (33) a mladší dceru Bereniku (27) od sebe dělí šest let. Táta Suchánek z nich chtěl mít sportovce, ani u jednoho to nevyšlo. „Chtěla jsem závodně lyžovat, ale asi to bylo pro rodiče náročný finančně a taky časově. A nakonec jsem ráda za to, jak to dopadlo,“ říká Berenika, která vystudovala muzikálový obor na konzervatoři.

Praštil s hokejem

To její starší bratr Jáchym dlouho koketoval s hokejem. „Ve dvaadvaceti jsem dospěl k tomu, že už mi hokej nedával to, co jsem tomu dával já. Nebyl jsem úplný talent, musel jsem vždycky dřít, po šestnácti sedmnácti letech, co jsem to hrál dennodenně, už to bylo dlouhý,“ vysvětluje Jáchym. Nepodepsal smlouvu v Americe a začal se věnovat filmové tvorbě, kterou vystudoval. Berenika nehraje pod vedením táty poprvé, zahrála si už v jeho seriálu Národní házená.

„Před prvním natáčecím dnem, kdy jsem věděla, že mě bude režírovat, mi bylo špatně. Měla jsem z toho strach. Znám ho a vím, jak má rád, když herec pracuje, takže jsem se spíš bála, abych vše plnila tak, jak si představuje. Nechtěla jsem ho zklamat,“ vzpomínala mladá herečka.

Michala Suchánka v nové motoshow režíruje syn: Aut jsem měl asi šedesát!

Video se připravuje ...

Štístko musí být!

Tátu zjevně nezklamala, v Chatařích ze Švihova dostala další roli. „Zásadní je, že hraju dceru Richarda Genzera. Hraje v tom i můj bratr. Hraje je asi silný slovo, projede tam na kole. Ale my bráchovi říkáme Štístko, přála bych si, aby hrál v každém našem projektu,“ říká mladá herečka. Bratr si tu s tátou prohodí role – Jáchym ho už režíroval v pořadu o autech Plnej kotel. „Překvapilo mě, jak byl důsledný a věděl, co chce. Najednou jsem v něm viděl sebe, tu podobu,“ pochvaloval si spolupráci táta Suchoš. „Máme dost podobný myšlení, cítění, smysl pro humor, takže pro mě to je jako pracovat sám se sebou, akorát trošku starším,“ doplňuje Jáchym.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.