Honza a Marsell Bendigovi a jejich životní příběh: Jako děti neměli co jíst | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 27. května 2024

Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém

Honza a Marsell Bendigovi a jejich životní příběh: Jako děti neměli co jíst

Marsell převzal Českého lva.
Marsell převzal Českého lva. (Foto Aha! – David Kundrát)

Dětství v ghettu poznamenalo Honzu (29) a Marsella (24) Bendigovy. Ale místo aby se chytli špatné party, oba na sobě pořádně makali. Jeden dnes vyprodává koncertní haly, druhý je držitelem Českého lva! A oba mají jasno – může za to jejich dětství!

Při pohledu na děti vyrůstající ve vyloučených oblastech takzvaných sociálních menšin mnoho lidí napadne, že jejich osud je zpečetěn a nemají moc velkou šanci v životě uspět. Přesně tohle jako malí slýchávali bratři Bendigovi, kteří jsou teď neodmyslitelnou součástí českého showbyznysu.

„My jsme jako děti nepociťovali to, že nemáme co jíst nebo že rodiče nemají práci, že se o nás nedokážou postarat. Z jejich hlediska to pro ně určitě bylo náročný. Věřím tomu, že to pro ně byly těžké časy, ale pro nás to bylo jedno z nejhezčích období,“ zavzpomínal na své dětství Jan Bendig.  Právě to byl jeden z důvodů, proč se v roce 2007 jejich rodiče rozhodli opustit Česko a odejít za lepším do Anglie.

Marsell Bendig vyhrál Českého lva: Co s Mišíkem prozradili o úspěchu filmu Banger?

Video se připravuje ...

„Táta zjistil, že má bratrance v anglickém Liverpoolu. Tak tam vlastně jel naslepo, našel si práci a my jsme pak za ním přijeli,“ popsal Marsell, který také prozradil, že právě z této doby si s bratrem odnesli ze Spojeného království speciální zvyk. „Když jsme spolu, tak se bavíme anglicky. Je to něco, co děláme automaticky, i když jsme oba Češi jak poleno,“ prozradil čerstvý držitel Českého lva. Oba tak všem sociálně znevýhodněným dětem ukazují, že nic není nemožné a každý může jít za svým snem.

Bendig vyprodal Karlín: O nervozitě před koncertem i splněném snu

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.