PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Česká nás chladno, ale slunečno | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 9. června 2023

Svátek slaví Stanislava, zítra Gita

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Česká nás chladno, ale slunečno

Mihindi si s koulí ze sněhuláka nadšeně pohrála...
Mihindi si s koulí ze sněhuláka nadšeně pohrála... (Foto Dominika Stempa)

Už už to vypadalo, že teplý konec zimy přejde do jara. Těšení však bylo předčasné. Jak se říká, v březnu je nejlépe za kamny... Radost z dalšího přívalu sněhu měla trochu překvapivě dvouměsíční samička nosorožce dvourohého Mihindi s mámou Molly (8) v královédvorském safari parku.

Ve výběhu jim »vyrostl« sněhulák. „Pro nosorožce byl novinkou, která je překvapila a pobavila. Zejména zvídavé mládě. S jeho díly se Mihindi přetlačovala a hrála jako malé dítě,“ popsal mluvčí zahrady Michal Šťastný. Chovatelé sněhového panáčka navíc ozdobili i zeleninou, ovocem a dalšími dobrotami, které mají nosorožci rádi. Máma s dcerou i tak i pošmákly. Hlava z koberečku Některá zvířata v safari parku dostávají nově jako doplněk jídelníčku »kobereček« obilných mikroklíčků s výhonky, díky nimž mají přísun nejčerstvějšího zeleného krmení plného živin. Proto byl i součástí výzdoby sněhuláka pro nosorožčí dvojici.

Klíčky pro zdraví

Proč by si měli klíčky či mladými rostlinkami zeleniny zpestřit jídelníček i lidé? Výživoví experti je popisují jako koncentrát všech látek, které najdeme v dospělých rostlinách. Je v nich řada vitamínů, minerálních látek a pro zdraví důležitých aminokyselin.

Jasno, mrazivo a větrno

Po prosněženém víkendu přituhne, pocitovou teplotu ještě sníží vítr. Naštěstí prosluněná obloha nám bude dodávat energii.

Jak bude?

Dnes: oblačno, místy sněžení. Den –1 až 3 °C, na horách –6 °C.

Zítra: jasno, místy oblačno. Noc –9 až –3 °C, den 1 až 5 °C.

Středa: jasno až polojasno. Noc –9 až –3 °C, den 3 až 7 °C.Přečtěte si
Jan Kocián
2. 3. 2023 • 23:59

20. února jsem předpovídal, že 7. března se vytvoří souvislá sněhová pokrývka i ve velkých městech ČR... a že po mírném oteplení bude v březnu opakovaně přicházet mráz s podprůměrnými teplotami a sněžením...

... a přesně to se stane v noci ze 7. března na 8. března, kdy začne pršet, západní Čechy se budou už nacházet v chladném vzduchu, takže tam bude sněžit... postupně bude sněžit i na severní Moravě a ve Slezsku. Ve vyšších polohách Prahy bude ve středu 8. března ležet sněhový poprašek... Karlovy Vary, Liberec, Ústí nad Labem i Plzeň... tam všude to bude něko­lika­centi­metro­vá vrstva sněhu!

Jan Kocián
27. 2. 2023 • 15:56

ČHMÚ předpovídá nadprůměrně vysoké teploty a píše: "Období od 20. února do 19. března 2023 bude teplotně nadprůměrné až průměrné."
------------
K vidění na webu ČHMÚ po kliknutí na "Měsíční výhled" v levém sloupci do pondělních cca 17 hod.
------------
Všichni zahraniční meteorologové a klimatologové varují, že Severní Ameriku i Evropu zasáhnou mrazy, ale ČHMÚ má tu drzost jim nevěřit a předpovídat teplotní nadprůměr. Netřeba dodávat, že zase zcela blbě!

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.