Dara Rolins slaví 50 a už prodala... Milion Zvonků štěstí! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 2. února 2023

Svátek slaví Nela, zítra Blažej

Dara Rolins slaví 50 a už prodala... Milion Zvonků štěstí!

Dara Rolins
Dara Rolins (Lukáš Kimlička)

Na dortu dnes sfoukne 50 svíček a zároveň oslaví i 38 let slibné kariéry. Kdo ale ví, kde by dnes Darinka Rolincová byla, kdyby nebylo písně Zvonky štěstí. Ta ji jako duet s Karlem Gottem (†80) už ve 12 letech katapultovala do výšin showbyznysu, ve kterých se drží dodnes. Bez Zvonků by Dara Rolins možná vůbec neexistovala.

Kariéru mladičké Darinky v roce 1984 řídila na Slovensku jistá dáma, která se velmi dobře znala se skladatelem Jiřím Zmožkem (79). Toho poprosila, aby pro malou zpěvačku napsal písničku. Zmožek už tehdy úzce spolupracoval s Gottem a napadlo ho, že by nebyl špatný duet děvčátka se Slavíkem. „Karlovi se ten nápad moc líbil, a tak se rozhodl, že naši maminku, která za Darču tehdy vše rozhodovala, osloví sám,“ prozradila Aha! Dařina sestra a textařka Jana Rolincová (59). Když ale maminka zvedla telefon a v něm se ozvalo: „Dobrý den, tady Karel Gott“, poslala Slavíka někam a telefon položila. „Myslela si, že si z nás někdo dělá blázny. Karel musel zavolat podruhé. Moc se mu omlouvala. Byli jsme všichni v sedmém nebi, ta nabídka byla pro nás obrovská čest a pocta,“ pokračuje Rolincová s tím, že Zmožek tehdy po maminčině souhlasu okamžitě požádal o text Zdeňka Rytíře (†69).

Slzy v očích

„Když Darinka s Karlem písničku nazpívali, byl listopad a Karel měl vánoční koncert v Lucerně. Tam s Orchestrem Ladislava Štaidla písničku poprvé představili. Měla obrovský úspěch. Jako Darinčin doprovod jsme tam seděly s maminkou a měly jsme slzy v očích,“ popisuje Rolincová vznik Zvonků, ze kterých se stal obrovský hit. Tehdy se jen v Československu prodalo na 200 tisíc kopií a když o rok později vyšly Zvonky jako Fang das Licht v Německu, bořily okamžitě hitparády, a to i v Rakousku, Švýcarsku, státech Beneluxu a v Rusku. Prodalo se jich na milion kusů. Zvonky štěstí, tedy Zmožek, Gott a Štaidl, udělaly z Darinky hvězdu, kterou si vzal Štaidl okamžitě do své stáje.

Drahé Vánoce, i cena cukroví stoupá! Detaily bitky u Dary a Nedvěda a krutá zima na Ukrajině

Video se připravuje ...

Pod Štaidlovou taktovkou

Štaidl ve svém studiu v Jevanech vyprodukoval v roce 1986 desku Darinka, pro kterou napsal i několik písní: Láska už je za rohem, Jaká jsem, O tom budem píseň hrát nebo Když je slunce nad hlavou. Na desce byly i písně od Zmožka a jiných umělců a mnohé z textů vyšly z pera právě Darinčiny sestry Jany. 

Všem spadla čelist

Vznik písničky Fang das Licht v Německu byl dramatický. „Vydavatelství Polydor ji vůbec nechtělo, že duety s dítětem už tu byly,“ popisoval Aha! před lety Gott. Ten tehdy, aniž by to Polydor schválil, zašel za Michaelem Kunzem, nejúspěšnějším evropským muzikálovým libretistou, a poprosil ho o německý text. „Dlouho jsem tehdy Polydor prosil, aby písnička dostala šanci. Nakonec manažery dostal fakt, že Darinka umí perfektně německy. A když to potom odzpívala hned napoprvé, všem spadla﷯ čelist,“ komentoval zrod duetu u sousedů Gott s tím.

Drama v pražském metru. Požár paneláku! A Dara promluvila o konci Nedvěda

Video se připravuje ...Přečtěte si
rydlo
7. 12. 2022 • 17:01

Prodala Darina i jiné své písně, nebo je opravdu zpěvačka jen této jedné písně? Je známá pouze díky Zvonkům štěstí a pak svými plastikami a polonahými fotkami, které cpe imrvére do bulváru. Za chvíli bude vypadat jako nějaké monstrum podobné Michaelu Jacksonovi.

Sýkorka Borka
7. 12. 2022 • 16:06

Prečo tie negatívy?Pieseň je úspešná, Dara tiež.A nehoda?Môže sa naozaj každému vodičovi staľ...

zuzakirsch
7. 12. 2022 • 05:11

To je nějaká vysloužilá pornoherečka?

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.