Moderátorka Iveta Toušlová otevřeně: ČT neplnila zákon | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 20. května 2024

Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika

Moderátorka Iveta Toušlová otevřeně: ČT neplnila zákon

Iveta Toušlová
Iveta Toušlová (archiv Blesku)

Byla dlouholetou moderátorkou hlavních zpráv České televize Události. Zároveň už skoro 20 let připravuje a uvádí oblíbený nedělní pořad Toulavá kamera. Iveta Toušlová (54) teď prozradila, že právě díky němu zachránila veřejnoprávní televizi od problémů.

Události začala moderovat v roce 1999, a protože Ivetě vedení ČT v této souvislosti zakázalo dál natáčet v terénu a nutilo ji pouze číst zprávy, udělala jako vášnivá cestovatelka následující krok. „Stvořila jsem námět na Toulavku. Jenže ji nikdo nechtěl. Až v listopadu roku 2002 ve zpravodajství zjistili, že neplníme zákon o vysílání z regionů, měli jsme málo příspěvků z krajů a můj nápad by jim vytrhnul trn z paty,“ vzpomíná Toušlová s tím, že po ní ihned chtěli, aby začala pořad s kolegy vyrábět. „Oslovili mě, dali šibeniční termín spuštění leden 2003. A já to vzala jako výzvu,“ prozradila v rozhovoru pro TV Magazín.

Lucie Borhyová pro červnové číslo časopisu Dieta

Video se připravuje ...

Toulavé kameře ale na Kavčích horách nedávali dlouhého trvání. „Hodně lidí mě už v začátcích varovalo, že nám jednoho dne dojdou témata. Že náš starší bráška Objektiv má k dispozici celý svět a my jen tu naši malou zemičku,“ zavzpomínala Toušlová a dodala: „Ale já si pořád myslím, že nám to opravdu ještě dlouho nehrozí!“

Tvář České Televize Toušlová promluvila o šíleném útoku expřítele! A Rychlý dotočil Ordinaci

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.