Dáda Patrasová dnes slaví 66. narozeniny: Dostane zlatou žížalu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. července 2024

Svátek slaví Jakub, zítra Anna

Dáda Patrasová dnes slaví 66. narozeniny: Dostane zlatou žížalu!

Dáda Patrasová
Dáda Patrasová  (instagram.com)

Manželé Slováčkovi mají dnes velkou slávu. Saxofonista Felix (78) pokřtí svoje zbrusu nové album a královna dětských srdcí Dáda v den svých 66. narozenin zase vyšle do světa zlatý dukát se Žížalou Jůlií.

Nápad obdarovat Dádu k narozeninám zlatým dukátem vzešel v rodinném podniku Pražská mincovna, a. s., a Felix ho jenom podpořil. „Chtěl jsem Dádě vyrazit dech,“ svěřil se Aha! saxofonista a tím, že neslaví jen jeho manželka. „Žížale Jůlii je 36 let a vyrůstá na ní už třetí generace, to si zaslouží pozornost,“ řekl deníku Aha! Ivo Maier z Pražské mincovny a dodal: „Byl jsem svědkem toho, jak Dádě říkají maminky: »My jsme na Jůlii vyrostly, teď na vás chodíme s našimi dětmi, a dokonce i s vnoučaty«. A tehdy vznikl ten nápad.“

1 000 kusů

Mince o průměru 20 mm, váhou 3,49 g, v provedení proof (špičková kvalita) s hladkou hranou má cenu 9950 korun. A protože cena zlata letí strmě nahoru, poroste i cena dukátu s názvem Jůli – Dáda. „Dukát má svůj certifikát, na kterém je napsán i oficiální název: Žížala Jůlie a Dáda,“ vysvětlil Maier s tím, že k mání je 1000 kusů dukátů. „Když nám z mincovny zavolali, spadla mi brada,“ netají Aha! dnešní oslavenkyně.

Nerozhodná Dáda Patrasová: Ostrá slova o Felixovi! A Valentýn slavila s Italem Vitem

Video se připravuje ...

Na stejném místě

„Měli jsme s Felixem obrovskou radost. Tohle by nás před 36 lety, když se žížala narodila, nenapadlo ani ve snu,“ dodává Dáda. Manželé se tedy okamžitě dohodli na dvojitém křtu a jejich dcera Anička (26) vymyslela, že by se měl odehrát dnes, tedy v den máminých narozenin. A sláva to bude veliká. Je to poprvé, co manželé ve stejnou dobu a na stejném místě pokřtí každý to svoje. Dáda zlatou Jůlii a Felix po dlouhých deseti letech zase sólové album Nádherná láska. „Jsme teď velmi hrdí manželé,“ žertoval ještě včera Felix.

Jméno po tetě

Patrasová za sebou měla několik filmových rolí a mohla pokračovat v zaběhnuté koleji. Místo toho ji Felix posunul k dětským divákům. Růžová rekvizita dostala jméno po Dádině milované tetě Jůlii a jako živočišný rod ji určila dvojice Ondřej Suchý (76) a Vladimír Popelka (90) písničkou Chytila jsem na pasece žížalu. Šlo o nový fenomén. Maminky i děti chtěly mít písničky, podle kterých doma tancovaly, na cédéčku. První roky Dáda vůbec nestíhala. Vystupovala v televizi, jezdila po republice a nahrávala ve studiu. Žížala ale neslavila úspěch jen na hudební scéně. S vidinou tučného zisku se jí zmocnili i výrobci hraček. A Julča šla na dračku. Každé dítě chtělo sedět u obrazovky se svou vlastní žížalou v náručí.

Dáda Patrasová obvinila Gelemovou: Vtáhla Felixe do sekty!

Video se připravuje ...Přečtěte si
DWEI
27. 4. 2022 • 10:05

ivanak - Patrasová se Slováčkem to je snad nejtrapnější manželská dvojice v této republice

begonie
27. 4. 2022 • 10:03

ovoce111 - přesně tak V redakci se už asi definitivně zbláznili - nadpis: Patrasová slaví 66 a dají retušovanou fotku nebo fotku starou 30 let Jinak Slováček s Patrasovou jsou neskuteční komedianti a trapáci

ivanak
27. 4. 2022 • 08:13

Už se to spíš ani nedá komentovat....že jim spolu s Felixem Už není trapně v jejich věku.

Alva
27. 4. 2022 • 08:10

mbmb- bravo!

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.