Karel Roden: MANIPULACE A TLAK NA DIVÁKA | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Karel Roden: MANIPULACE A TLAK NA DIVÁKA

Karel Roden
Karel Roden (Profimedia)

Bude to biják, při kterém běží mráz po zádech, a to velmi rychle. Komorní thriller Promlčeno režiséra Roberta Sedláčka (48) má tempo, napětí a Karla Rodena. A neobvyklé téma promlčení zločinů v českém trestním právu. Film získal v Americe, ve Florencii i Cannes několik cen a Karel Roden v New Yorku cenu pro nejlepšího herce.

Karel Roden odhaluje dávný zločin, v roli záhadného muže se vrací po dvaceti letech na pár hodin do Prahy, aby zde nalezl jistou mladou ženu a vypořádal se s minulostí. V pátrání mu pomáhá rozhlasová moderátorka, která jeho příběh dostane do svého živě vysílaného pořadu. Během Radkova vyprávění je do pochmurného příběhu vtažena nejen ona, ale i pražská kriminálka a další aktéři dlouho zapomenutých událostí.

Z Rodena se stane indián ve stejnojmenném filmu

Video se připravuje ...

Tajemství a emoce

„Ve filmu je motiv krimi, záhada, tajemství a emoce. A překvapivé rozuzlení. Tedy vše, co má obsahovat dobrý thriller,“ uvádí režisér Robert Sedláček. Je to prý asi první český film, který se odehrává takřka v reálném čase. „Za hodinu a půl, které sedíte v kině, se odehrají čtyři skutečné hodiny. Nevím, jestli jiný film měl ty ambice odehrávat se dějově tady a teď v přímém přenosu. Tím je to atraktivní,“ dodává Sedláček.

Tlak na diváka

Igor Bareš, herecký protivník Rodena, hraje advokáta Kříže, první evidentně zápornou postavu. Rodena musíte zkoumat, abyste ho pochopili. Jde tady nejen o motiv promlčení či odpouštění, ale také o manipulaci. „Skvělá je jednotná linka času. Při sledování cítíte časový tlak, který udržuje diváka po celou dobu v totálním napětí,“ míní Bareš. Nevydechneme si. A vidíme, jak se necháme i mimoděk dostat pod tlak ve svých životech. A že máme třeba také osobní tajemství, které směřují k promlčení a naší úlevě.

Focení plakátu k filmu Promlčeno

Video se připravuje ...



Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.