Básníci v slzách! Odešel jejich tvůrce Dušan Klein | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 28. května 2022

Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián

Básníci v slzách! Odešel jejich tvůrce Dušan Klein

Režisér Dušan Klein
Režisér Dušan Klein (Jiří Rubeš)

Republiku obíhá smutná zpráva. Ve věku 82 let odešel do uměleckého nebe Dušan Klein. Kromě kultovních básníků, kteří v osmdesátých letech zaútočili na plátna biografů, režíroval i satiru Dobří holubi se vracejí nebo Andělské oči. 

Legendární režisér a pedagog odešel v tichosti, důvodem jeho skonu byly vleklé zdravotní problémy. Stihl však prožít poslední Vánoce i Nový rok v rodinném kruhu, následně byl převezen do nemocnice, kde svůj boj o život prohrál. Stalo se tak  včera ve večerních hodinách. O zprávě o jeho skonu informoval dnes média jeden ze synů. 

Dušan Klein na pohřbu Adolfa Borna (†85): Doufám, že mi nahoře drží místo!

Video se připravuje ...

Dušan Klein byl přítelem výtvarníka Adolfa Borna (†85), jehož rukopis se otiskl právě do básníků. „Doufám, že tam někde nahoře mi drží místo, abych tam byl v dobré společnosti," řekl po skonu přítele. Král inteligentní satiry si celý život udržoval nadhled a hýřil optimismem, a to i přestože byl jako malý vězněn v koncentračním táboře. 

Premiéra Básníků 6: Dušan Klein chce ještě sedmý díl!

Video se připravuje ...Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.