Rozloučení s Kamilou Moučkovou (†92): Popel rozptýlí na dvě místa | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. května 2024

Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Rozloučení s Kamilou Moučkovou (†92): Popel rozptýlí na dvě místa!

24. 11. 2020 legendární hlasatelka zemřela.
24. 11. 2020 legendární hlasatelka zemřela. (Foto Aha! – Tonda Tran)

Splní jí poslední přání. Legendární hlasatelka Kamila Moučková (†92) spočine tak, jak si před smrtí 24. listopadu 2020 stanovila. Dcera Kateřina (73) uloží část popela na Mělnicku, kam její matka jezdila, a druhou polovinu odveze do Řecka.

„Tam to máma moc milovala, tak to musím zařídit,“ řekla Aha! na posledním rozloučení v kostele U Salvátora na Starém Městě Katka. Kamila ji měla s manželem, hercem Milošem Willigem (†58), další dvě její děti, Bára (71) a Ondřej (65), pocházejí z druhého manželství s lékařem Moučkou. V kapli se sešli všichni tři, i když ještě nedávno nebylo jasné, zda bude Bára moci přijít. Má těžkou cukrovku a trojitý bypass a loni dostala velice zlou formu covidu, která ji na delší čas upoutala na lůžko. „Na tu hrůzu je to nyní docela dobré. Asi na mě máma seshora dohlíží,“ přiznala Bára, která jako by Kamile z oka vypadla.

Poslední rozloučení s Kamilou Moučkovou (†92): Rok po smrti zaznělo její poslední přání

Video se připravuje ...

„Přišli jsme, abychom poděkovali za čest a odvahu, kterou prokázala v těžkých dobách našeho národa,“ řekl kněz Václav Malý, který patřil mezi přátele Kamily. Promluvila i dcera Kateřina. „Kamča vyprávěla, jak ji jednou, když pracovala v televizi, oslovila kolegyně, která se potýkala s problémy v práci. Kamila jí řekla, že by se na jejím místě rozhodně zachovala jako dáma. Všechny by je poslala do prdele,“ reprodukovala dávný rozhovor Kateřina Frodl Willigová.

Světlana Witowská: Chybíš, Kamilo

Moderátorka Světlana Witowská (48) napsala v roce 2020 s Kamilou Moučkovou knihu Hlavou proti zdi. Ona napřed vyprávěla mně a pak já vyprávěla jí. Měla do posledních chvil dokonalý přehled,“ řekla Světlana. „Děkuju, chybíš mi a myslím, že bys měla radost, jak dopadly volby,“ dodala moderátorka.

Dcera Kamily Moučkové (†92) Kateřina: Šokující nález při přípravách pohřbu!

Video se připravuje ...

Nechala se pokřtít

Mnohé smuteční hosty zajímalo, proč je rozloučení v evangelickém kostele. Všem je přece známo, že byla do jisté doby členkou komunistické strany. Vysvětlení mnohé překvapilo. Kamila se v roce 2006 nechala v Břevnovském klášteře pokřtít.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.