Bohdalová v slzách! Zemřela jí spolužačka | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 5. října 2022

Svátek slaví Eliška, zítra Hanuš

Bohdalová v slzách! Zemřela jí spolužačka

Jiřina Bohdalová v slzách.
Jiřina Bohdalová v slzách. ( David Kundrát )

Byl to slavný ročník. Z DAMU tehdy odcházela budoucí zvučná jména. Například Jiřina Bohdalová (90), Rudolf Jelínek (86), Dalimil Klapka (88) a Antonín Hardt (86). „Bohužel je nás opět o jednoho méně. Zemřela Ludmila Krajíčková. Už je nás dohromady s Michaelou Bendovou jenom pět,“ dodal smutně.

Nikdy si po studiích úplně nesešli z očí, což nebývá zrovna pravidlem. Všichni se v branži proslavili, Michaela Bendová (87) hrála v Liberci a potom dlouhá léta učila na DAMU. „Scházíme se dodnes,“ prozradil Aha! Hardt. „Ještě v červnu jsme se s Lídou domlouvali, že se v září opět uvidíme. Měla nějaké zdravotní potíže, ale věřila, že to přejde. Už se neuvidíme,“ řekl.

Herečka Jiřina Bohdalová v pořadu Prostor X

Video se připravuje ...

Ludmila byla původem z Moldávie a po předcích podědila zajímavý vzhled a půvab. Byla ale také velice vzdělaná. „Uměla výborně jazyky. Anglicky, francouzsky, rusky i německy. Orientovala se spíše na divadlo, byla v angažmá v Českých Budějovicích a potom na Kladně,“ zavzpomínal Hardt.

Krajíčková patřila k oblíbenkyním režiséra Otomara Krejči (†87), který si vedle hereckých schopností cenil také zvláštního cizokrajného zjevu herečky. Její filmové role by člověk spočítal na prstech, ale objevila se například v komedii Vrchní, prchni!. Zahrála si ve scéně na srazu abiturientů spolužačku Vrzalovou knihkupce Vrány v podání Josefa Abrháma (81). Její sestra, která byla lékařka, si vzala v 60. letech Miloše Kirschnera (†69). Pak se rozvedli a slavný táta Hurvínka a Spejbla se oženil s Helenou Štáchovou (†72).

Blesk Podcast: Nesmrtelnou tetu dostala na míru. Bohdalová si za ni odnesla cenu

Video se připravuje ...Přečtěte si
begonie
17. 8. 2021 • 17:13

Mně zemřela na rakovinu dcera, která se sotva dožila "30" a to je opravdu k pláči. Pokud se ale někdo dožije "90", tak to je štěstí....

mbmb
17. 8. 2021 • 11:59

Viz nize ano blbosti kterými nás v Tv i novinach

ginkognito
17. 8. 2021 • 11:47

To je jako vtip? Mně zemřel spolužák i ve 20. Nepište nesmysly.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.