Druhé narozeniny Laufera na přístrojích: ŽIVOTNÍ ROZHODNUTÍ DCERY | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 14. srpna 2022

Svátek slaví Alan, zítra Hana

Druhé narozeniny Laufera na přístrojích: DCERA ROZHODLA O JEHO ŽIVOTĚ!

Dcera Ester věří, že se z toho táta nakonec dostane.
Dcera Ester věří, že se z toho táta nakonec dostane. (Foto: M. Hykl, R. Šubín)

Už druhé narozeniny proležel Josef Laufer (82) v nemocnici. Před rokem a půl si interpret kamioňácké hymny Sbohem, lásko, já jedu dál nechal operovat srdeční chlopeň. Došlo ke komplikacím a dodnes se z umělého spánku zcela neprobral.

Jedná se prý o tzv. vegetativní stav, kdy pacient sice kouká, při vědomí je ale jen částečně. „S tátou je to pořád stejný, ale stále bojuje a má chuť žít, a tak bojují lékaři i já,“ řekla deníku Aha! zpěvákova dcera Ester (50). „Dokud to nevzdá on, má smysl se snažit o zlepšení a věřit, že bude líp,“ konstatovala Ester Lauferová.

Pouští mu vzkazy

Naposledy za otcem byla právě v den jeho 82. narozenin, tedy ve středu 11. srpna. „Přečetla jsem mu nebo pustila všechny vzkazy od jeho kamarádů a kolegů. Pustila jsem mu gratulaci mámy a vyřídila všechny povzbuzující slova od fanoušků. Nemůže mi sice odpovědět, ale já cítila, že všechno vnímal,“ svěřila Aha! zpěvákova dcera.

Mluví na něho anglicky

Tátovi pouští i jeho oblíbenou muziku, vypráví mu novinky ze života a čte mu v angličtině. To proto, že čeština není jeho rodný jazyk a jakýkoli ne úplně obvyklý impulz by mohl i podle lékařů znamenat vítanou změnu k lepšímu. Ostatně podobných případů bylo v minulosti hned několik. Ester prostě nechce ztratit naději za žádnou cenu...

Laufer je rok od operace stále v nemocnici! A Bohušův dárek k plnoletosti Lucinky

Video se připravuje ...

Co je vegetativní stav

Vegetativní stav, jinak zvaný i apalický syndrom, je zvláštním typem poruchy vědomí. Člověk má zachované kmenové reflexy, včetně spontánního dýchání a srdeční akce. Není ale schopen komunikace a nemůže žvýkat, ani polykat.

Už nemohou čekat

Těsně před operací Laufer chystal muzikál Ostrov pokladů. Je autorem scénáře, textů k písním a měl být také režisérem představení. Producent Oldřich Lichtenberg (58) rok a půl doufal, že se dá dohromady. „Teď jsem dostal od dcery Ester povolení, že už nebudeme čekat a Pepíkův muzikál bude mít na jaře 2022 v Divadle Broadway premiéru,“ řekl Aha! Lichtenberg. „A pokud by se dal do té doby Pepík do kupy, uvedeme ho na jeho počest,“ upřesnil producent.

Karel Gott popsal své odcházení. A nový život Gregorové v Maďarsku

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.