Obrovský strach o Ebena a Bartošku: OTRAVA JEDEM?! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 28. května 2023

Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián

Obrovský strach o Ebena a Bartošku: OTRAVA JEDEM?!

Bartoška a Eben
Bartoška a Eben (Foto: ara)

Ohroženi ve vlastním domově! Poté, co se na veřejnost dostala velmi nepříjemná zpráva o rakovinotvorném azbestu, na který se přišlo při rozebírání budovy Hotelu InterContinental, se začali fanoušci obávat o moderátora Marka Ebena a herce Jiřího Bartošku. Ti totiž bydlí blízko rozebírané stavby. Jsou opravdu v ohrožení?

„Demontáž boletických panelů, plných azbestu a azbestového prachu probíhá v hotelu InterContinental bez jakéhokoli opláštění budovy a podle nás není v souladu s nařízením vlády č. 361/2007 Sb, které říká, že technologické postupy, používané při zacházení s azbestem nebo materiálem obsahujícím azbest, musí být upraveny tak, aby se předcházelo uvolňování azbestového prachu do pracovního ovzduší,“ uvedli na sociální síti Občané Prahy 1.

Závady nenalezeny

„Pro práce na likvidaci azbestu byly dodrženy všechny legislativní povinnosti a s tím související lhůty. Práce proto mohly začít pouze po schválení technologického postupu Hygienickou stanicí hlavního města Prahy. Průběžně probíhají i fyzické kontroly pracovníky hygienické stanice a dosud nebyly nalezeny závady,“ uvedl podle tn.nova.cz mluvčí Metrostavu Vojtěch Kostiha.

Bartoška, Kaiser, Lábus nebo Janžurová: Neskutečně zábavné zdravice!

Video se připravuje ...

„Zmíněné panely jsou demontovány v celku bez zásahu do částí obsahujících azbest. Následně jsou panely zabaleny, řádně označeny, katalogizovány a ukládány do zakrytých kontejnerů,“ dodal Kostiha.

Nebezpečí tedy nehrozí?

„Zároveň s demontáží se měří přítomnost azbestových látek v ovzduší, což zatím bylo s negativním výsledkem. Důležitou zprávou je tak skutečnost, že veřejnosti žádné nebezpečí v tomto ohledu nehrozí,“ ubezpečil první náměstek primátora Petr Hlaváček. Slavné hvězdy žijící v této lokalitě by tak mohly být v klidu.

Zásadní životní rozhodnutí Bartošky. A krizi neustáli. Mašlíková už nežije s manželem

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.