Zakázané slovo! Chůva Alžbětiných vnoučat prolomila tabu | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Zakázané slovo! Chůva Alžbětiných vnoučat prolomila tabu

Královna Alžběta II.
Královna Alžběta II. (Profimedia.cz, Instagram)

Slušnost a elegance jsou pro královskou rodinu prioritní požadavky. Perfekcionismus ale v Buckinghamském paláci nezná mezí! Z tolika pravidel by se člověku zamotala hlava. Striktní instrukce se vztahují i na řeč těla, a dokonce i na řeč jako takovou!

Slovní zásoba je mocný nástroj a je nad slunce jasné, že slova mají svou váhu. Pro královskou rodinu to platí dvojnásob. Pokud si ale myslíte, že královna ze slovníku vyškrtla pouze vulgární výrazy, jste na omylu. I u běžných slov se nehodí, aby byla vyslovena před královskou rodinou nebo samotnými členy.

Jedním z příkladů může být i slovník chůvy královniných vnoučat. Maria Turrionová, která se stará o děti prince Williama a vévodkyně Kate, má zapovězeno říkat slovo „kid“, v češtine „dítě“. Tuto informaci prozradila podle webu Žena-in.cz Louise Herenová, která studovala na Norland School pro chůvy v Bathu. Ve stejné škole byla i Turrionová, chůva George, Charlotte a Louise.

Královská rodina děkuje zdravotníkům

Video se připravuje ...

Proč je zrovna toto oslovení dítěte nepatřičné? Ačkoli slovo „kid“ reprezentuje výraz pro dítě, v češtině je možné jej přeložit i jako „děcko“. To už zní přeci jen hanlivěji, aniž by člověk musel být z královské rodiny. Výraz má dokonce i více významů – tím druhým je „kůzle“. Je tedy již zcela pochopitelné, že kvůli těmto definicím se královská rodina distancuje od jeho vyslovování a volí sofistikovanější verzi, tedy „children“. Mnozí mohou být překvapeni, ale toto není rozhodně žádnou výjimkou. Královský slovník je vzhledem k postavení rodiny zkrátka omezený.

Změny na Gottově hrobě! Burešová nalétla podvodníkovi! A Harry zaútočil na babičku Alžbětu

Video se připravuje ...Přečtěte si
Milla
6. 7. 2021 • 17:16

Chůva královniných vnoučat?Takže William je královnin syn?To jsou věci.Článek vcelku o ničem,jediné co se dozvíme že možná chůva neříká kid,jak to ví úplně jiná chůva se neví,jaké měla prolomit tabu nevíme už vůbec.Ale těžko něco čekat když v Aha ani neví že George,Charlotte a Louis nejsou královnina vnoučata.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.