Slavný ranč z Policie Modrava: Zbavují se ho za ... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Slavný ranč z Policie Modrava: Zbavují se ho za ...

Hlavní hrdinové seriálu, zleva Jaroslav Satoranský, Soňa Norisová a Filip Tomsa.
Hlavní hrdinové seriálu, zleva Jaroslav Satoranský, Soňa Norisová a Filip Tomsa. (Foto – reprofoto TV Nova, M&M Reality)

Na prodej je ikonický šumavský ranč Vogelsang, známý z první řady populárního seriálu Policie Modrava. Odehrála se tady epizoda Ranč, ve které žena majitele kvůli pojistce otrávila koně. Nemovitost teď nabízí realitní kancelář.

Ranč s rozsáhlými pozemky, zasazený na samotu do nitra hustých šumavských lesů, leží na území Národního parku Šumava. Případný zájemce získá jeho koupí opravdový unikát se sedmi apartmány či plně vybavenou keramickou dílnou. „V přízemí objektu se nachází restaurace, herna s kulečníkem, kuchyně a byt správce. V prvním patře ubytování pro hosty, ve druhém patře je velký otevřený atypický byt majitelů,“ popisuje realitní společnost.

Pastviny i zvířata

K ranči patří i více než 13,7 hektaru pozemků jako pastviny, louky pro táboření a přírodní koupaliště. „Součástí prodeje jsou i stáda bizonů a daňků,“ dodává realitka. Cena uvedená není, sdělí ji na dotaz vážnému zájemci. Nízká ale jistě nebude, jedná se o jedinečnou nemovitost, navíc s rozsáhlými pozemky. Může jít až o desítky milionů korun. Místo patří i k velmi oblíbeným mezi filmaři.

Před 11 lety

Tvůrci seriálu se v dílu Ranč volně inspirovali skutečnými událostmi, před jedenácti lety na Vogeslangu někdo otrávil tři koně. „Dva se podařilo zachránit. Klisna Linda, kterou jsem si vychoval od hříběte a jezdil na ní, ale uhynula,“ svěřil se v minulosti majitel. Skutečný viník, na rozdíl od toho seriálového, spravedlnosti unikl.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.