Pocta Gottovi: Zaplněný německý stadion tančil na Mistrovy hity! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Pocta Gottovi: Zaplněný německý stadion tančil na Mistrovy hity!

Karel Gott
Karel Gott (Foto: R. Klejch, archiv)

Tři měsíce po své smrti se Karel Gott (†80) dočkal obrovské pocty v zemi, kterou považoval za svůj druhý domov! Německé dýdžejské duo Stereoact si o víkendu vzalo do parády jeho největší hity a protkalo jimi hokejový Open Air, v rámci kterého se kromě německých klubů utkala v Drážďanech také Sparta s Litvínovem.

„V sobotu se nám podařilo rozehřát přes 30 tisíc lidí Mistrovou písní Chyťte světlo. A to všechno před scenérií tisíce svítících mobilů,“ napsali členové dua Rico Einenkel (41) a Sebastian Seidel (35) po vystoupení na Facebooku. „I počasí se umoudřilo! Karel – tedy Bůh – to určitě viděl, a tak přestalo pršet,“ naráželi přitom na zpěvákovo příjmení Gott, které v němčině znamená Bůh.

Zvonky štěstí

Píseň Chyťte světlo je německý překlad Mistrova hitu Fang das Licht, což je předělávka slavného česko-slovenského dojáku Zvonky štěstí. Songů od Mistra v diskotékové a instrumentální úpravě ale na stadionu v Drážďanech zaznělo více. „Pro sobotní show jsme si vypůjčili části z jeho písniček Babička a Zvonky štěstí a katapultovaly jsme je do nové éry,“ upřesnilo duo. Celý stadion při poctě Karlu Gottovi bouřil a tleskal. A nechyběly ani slzy dojetí. „Třeba se z našeho počinu stane hit,“ dodali Rico a Sebastian.

Pocta v O₂ areně

V rodné zemi Karla Gotta, tedy u nás, proběhne vzpomínkový koncert letos před Vánocemi. Podle informací Aha! už Ivana Gottová (43) zarezervovala v pražské O₂ areně termín 15. prosince. Právě v tento den by měli za přítomnosti televizních kamer zazpívat v rámci pocty fenomenálnímu zpěvákovi jeho nejbližší přátelé a kolegové. Vstupenky půjdou do prodeje letos na jaře.

Průlom s Bushidem

Duo Stereoact nebylo první, které použilo pro svůj počin hity Karla Gotta. V roce 2008 předělal populární německý rapper Bushido (41) Mistrův hit Für immer young a do nahrávky si přizval i samotného Karla. Z jejich spolupráce se stal celosvětový hit a Karlově kouzlu díky ní propadly – hlavně na německém trhu – mladší generace.

Nejstarší dcera Karla Gotta u hrobu! Slzy a slib, který mu dala za jeho života

Video patří k placenému obsahu Blesku
Odemknout videoPřečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.