Hvězda Sanitky Hudečková: 70! Proč sekla s herectvím | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 25. března 2023

Svátek slaví Marián, zítra Emanuel

Hvězda Sanitky Hudečková: 70! Proč sekla s herectvím

Eva Hudečková
Eva Hudečková (Foto: Černohorský, Kundrát, Hamerníková, Srpová, EBIKA)

Byla jednou z nejvíce sexy českých hereček své doby a seriál Sanitka ji katapultoval na vrchol popularity. Přesto Eva Hudečková, za svobodna Trejtnarová, která v úterý oslavila 70. narozeniny, pověsila už v roce 1984 herectví na hřebík.

Svou kariéru obětovala manželství s houslovým virtuozem Václavem Hudečkem (67) a psaní. Dnes je z ní úspěšná spisovatelka, nejznámější je její román O ztracené lásce, který se dočkal i devítidílné filmové podoby. Na seriál z prostředí záchranky, v němž ztvárnila ambiciózní lékařku Evu a první partnerku Jaromíra Hanzlíka (71), vzpomíná ráda, i když práce na něm byla dle jejích slov poznamenána prostředím, kde se natáčelo.

„Sanitku jsme dlouho točili v krčské nemocnici, měla jsem na očích spoustu trpících lidí a obětavou práci lékařů. Uvědomila jsem si, jak cenné je zdraví a jak lehkovážně ho lidé, zvlášť v mladém věku, berou jako samozřejmost. Prostředí nemocnice, které mi vnuklo myšlenku, jak lépe zacházet se svým životem, pro mě bylo největším přínosem,“ vzpomíná někdejší herecká hvězda.

A proč s prací před kamerou skončila? „Chtěla jsem svůj život uspořádat podle svých představ a ne podle toho, jak mi ho kdo »zrežíruje«. V té době o osudu tvůrců i herců rozhodovali straničtí tajemníci, byla jsem svědkem ponižujících scén, kdy trestali neposlušná individua. Herectví není svobodné povolání i dnes musí výborní herci velmi bojovat, aby je někdo nenaverboval do předem prohraných bitev a neznemožnili se před diváky, kteří obdivují jejich umění,“ dodává Eva, známá i z filmů Jak utopit doktora Mráčka či Bouřlivé víno.

 

 Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.