20 let od smrti Haničincové: Jak ji Přeučil našel mrtvou | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 31. května 2023

Svátek slaví Kamila, zítra Laura

20 let od smrti Haničincové: Jak ji Přeučil našel mrtvou

Večerníčky uváděla s oblíbenou loutkou čertíkem Bertíkem.
Večerníčky uváděla s oblíbenou loutkou čertíkem Bertíkem. (Foto Aha! – M. Hykl, D. Kolářová, archiv J. Přeučila)

Nejhorší chvíle svého života prožil Jan Přeučil (82) 27. října 1999. Přesně před 20 lety našel ve svém vinohradském bytě svou manželku Štěpánku Haničincovou (†68) bez známek života. Co přesně se stalo, jak na ni vzpomíná a co tehdy srazilo milovanou televizní osobnost na kolena?

„Večer před představením v karlínském divadle jsem jí ještě volal, zněla unaveně, ale nic nenasvědčovalo tomu, že by byl nějaký problém. Tehdy jsem moji milovanou Štěpánku slyšel naposledy,“ vzpomíná s lesknoucíma se očima herecký bard Jan Přeučil, který našel svou manželku bezvládně ležet v kuchyni pod oknem.

„Bohužel už jí nebylo pomoci. Zastavilo se mi srdce, byl jsem totálně v šoku a netušil jsem, co mám dělat,“ prozradil Jan, který prý na svou velkou lásku a i hereckou partnerku vzpomíná denně.

Ztratila smysl života
„Její čertík Bertík a Kačenka byly legendární. I když to byly loutky, ona si s nimi povídala a brala je jako parťáky,“ řekl a dodal, co oné eskapádě přecházelo. „Štěpánku poprvé z televize vyhodili komunisti, když si její dcera Saška vzala chartistu a pak emigrovali. Po revoluci jí sice dali z Kavčích hor šanci, ale chtěli, aby to už nebyla ta kamarádka dětí Štěpánka, ale babička Štěpánka, a to ona prostě odmítala. Ztratila smysl života,“ vzpomíná se smutkem velký gentleman.

Záchrana od Popelky
Po hodinách hrůzy, které tehdy prožil, zazvonila u jeho dveří tehdejší sousedka, herečka a představitelka první Popelky Eva Hrušková (67), která si prožila v uplynulém manželství také své těžké chvíle s člověkem, kterého ovládl alkohol. „Evinka tenkrát zazvonila, přinesla bábovku a řekla mi: Sousede, ať se necítíte tolik sám. A kdybyste cokoli potřeboval, stačí zazvonit. Nebudete mi to věřit, ale ona byla první a jediná, kdo tehdy přišel, a v té hrůze a stále ještě šoku to bylo pohlazení po duši,“ přiznal Jan Přeučil.

Více se dočtete v tištěném vydání Nedělního Aha!.

Na rozhovor, v němž Jan Přeučil vzpomíná na své mládí, se můžete podívat zde:

Video se připravuje ...

 Přečtěte si
majojo
27. 10. 2019 • 16:18

A nebylo to trošku jinak, Honzíku? Například, že jsi měl být v divadle a místo toho trávil večer se sousedkou přes chodbu, o čemž Štěpánka dobře věděla a bohužel to řešila alkoholem? Když se ráno přišoulal, byla mrtvá, protože si rozbila hlavu o topení a nikdo jí včas nepomohl....

mbmb
27. 10. 2019 • 06:55

Odporná dvojice Ona si připne na hlavu mop a má účes On klobouk aby nebyl Holohlavy Tragédie neboť má klobouk nejen v místnosti.Hnus dědek s hnus pometlem -popelkou

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.