Jitka Molavcová bude mít hezčí Vánoce: Strejček už rehabilituje! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 21. ledna 2022

Svátek slaví Běla, zítra Slavomír

Jitka Molavcová bude mít hezčí Vánoce: Strejček už rehabilituje!

Strejček s Molavcovou několik let vystupoval po celé republice.
Strejček s Molavcovou několik let vystupoval po celé republice. (Foto Aha! – Alexandr Malachovský a ara)

Je to rok, co náhle bez zjevné přičiny ochrnul. Pohádkový Plaváček Alfred Strejček (77) přestal chodit, a dokonce i mluvit. Jeho přítelkyně Jitka Molavcová (68) byla zoufalá. Teď se blýská na lepší časy. Herec už rehabilituje v Kladrubech.

Na podzim začal Fred, jak mu říkají kolegové, zase mluvit a nasadil si další vysoké cíle. „Pan Strejček říká, že z Kladrub chce nakonec odejít po svých,“ prozradil deníku Aha! nejmenovaný zdroj. Podle něj začal herec rehabilitovat už před dvěma měsíci, ale ještě čtyři si tam pobude. „Má ohromnou vůli, a navíc je stále pozitivně naladěný, nevzdává to,“ dodal s obdivem člověk, který Freda často vídal. Podle něj Jitka za svým životním partnerem pravidelně jezdí.

Dokud bylo pěkné počasí, brala ho na vozíčku na projížďky parkem, stále si povídali, nyní si v sychravu dají v místní kavárničce aspoň kávu.
Strejček navíc není jen herec a vyhledávaný recitátor, ale taky nadšený sportovec. Běhával dokonce maratony. Má tedy velkou vůli. Určitě se s krutým osudem o svou budoucnost popere.

Všechno odpískal
Na Fredových stránkách stále visí loňské oznámení: Vzhledem k okolnostem týkajících se mého zdravotního stavu jsem nucen zrušit veškeré své umělecké aktivity do odvolání, a přerušit tak své účinkování na dobu nezbytně nutnou k uzdravení se.

Alfred Strejček byl ženatý dvakrát, první žena herečka Consuela Morávková (74), známá např. ze seriálu Třicet případů majora Zemana jako polská tanečnice v baru Bílé linky, ho opustila a odjela do zahraničí. Druhá, atletka Jarmila Nygrýnová (†45), podlehla v roce 1999 rakovině. Fred má dvě dcery a dvě vnučky. S Jitkou se sblížili po roce 2000.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.