Soud s pašeračkou Terezou H. (22) se blíží do finále! S rozsudkem přijde PEKLO | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 24. června 2024

Svátek slaví Jan, zítra Ivan

Soud s pašeračkou Terezou H. (22) se blíží do finále! S rozsudkem přijde PEKLO

Česká pašeračka Tereza H. přichází 6. listopadu 2018 k pákistánskému soudu.
Česká pašeračka Tereza H. přichází 6. listopadu 2018 k pákistánskému soudu. (Blesk)

Přes veškeré průtahy se soud s českou pašeračkou Terezou chýlí ke konci. Jenže s rozsudkem přijdou do života mladé ženy i velmi nepříjemné změny.

Úterní líčení bylo odročeno, protože právník Terez H. měl jiné povinnosti. „Soudní stání bylo odročeno na středu, protože se obhájce české občanky musel zúčastnit jiného soudu,“ sdělila Blesku mluvčí Ministerstva zahraničních věcí ČR Michaela Lagronová.

Češka je v pákistánské vazbě už dlouhých devět měsíců a nejistota, jak jaký trest ji čeká, musí být opravdu sžíravá. Tereza v Pákistánu dosáhla jisté popularity, jenže u soudu jí to zřejmě moc nepomůže. „Myslím, že soud bude dost přísný. Rozhodující je míra spolupráce, a jestli se díky ní podařilo rozkrýt větší síť. K tomu soud přihlédne,“ uvedl pro Blesk bezpečnostní expert Andor Šándor. Podle něj navíc soudce nemá důvod být shovívavý.

Až padne rozsudek, bude Tereza muset opustit i vazbu u pákistánských celníků, kde panují lepší podmínky než v běžných nápravných zařízeních. „Výkon trestu bude horší než vazba. Tereza půjde do normálního vězení,“ uvedl Šándor. „Pravděpodobně bude zařazena mezi normální vězenkyně, většinou muslimky. Jestli je nevěřící, bude vystavena konfrontaci s ostatními ženami i kvůli tomu,“ popsal bezpečnostní expert.

Dohoda mezi Českou republikou a Pákistánem o vydávání zločinců neexistuje, podle Šándora tak Tereza na návrat do domoviny může čekat roky. Kauza začala 10. ledna, kdy pákistánští celníci na letišti v Láhauru objevili v Terezině kufru 9 kilogramů heroinu. Žena tvrdí, že o droze v zavazadle neměla tušení.

 Přečtěte si
josefvyskoc
8. 11. 2018 • 09:59

Nádherná holka ! Už aby ji ti Romové pustili !

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.