Nešťastná matka Kulínského (†59): Syn zničil její život i dílo! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. května 2024

Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Nešťastná matka Kulínského (†59): Syn zničil její život i dílo!

Matka Bohumila Kulínského za svým synem vždy stála.
Matka Bohumila Kulínského za svým synem vždy stála. (Foto: Pavel Machan, ČTK, Profimedia.cz, archiv, PČR)

Jeho smrt ji dostala opět na kolena. Sbormistr Bohumil Kulínský (†59) byl nalezen v sobotu mrtvý v pražském bytě. Příčina smrti zatím není známá, jeho náhlý odchod si nedokáže vysvětlit ani jeho matka Blanka Kulínská (83), které její syn zničil celý život. I přesto, čím vším si musela projít, se k němu nikdy neotočila zády.

Od roku 1954 začala Kulínská s manželem spolupracovat s Československým rozhlasem, vedli zde dětský sbor Kulínčata. V roce 1973 manželé Kulínští odešli z rozhlasu a založili si sbor Bambini di Praga. O čtyři roky později převzal jeho vedení jejich syn Bohumil.

Matka zesnulého sbormistra mluvila o synovi vždy velmi hezky, byla nadšená z jeho nápadů a nadšení. „Syn přinesl do práce nové nápady, mladou krev. V sedmnácti letech si založil vlastní sbor nejmenších dětí Bimbi di Praga. Vozil je do zkoušek i ze zkoušek, vymyslel pro ně rozkošné žlutobílé oblečení, všechny děti ho milovaly. S velkým sborem potom nastudoval velmi náročné skladby, do kterých se nám třeba ani nechtělo,“ řekla Blesku Kulínská.

O to větší šok pro ni bylo zjištění, že byl její syn v roce 2004 obviněn a pak odsouzen za pohlavní zneužívání nezletilých dívek a za ohrožování výchovy mládeže. „Myslím, že je to celé nesmysl,“ tvrdila tehdy zdrcená Kulínská. Sbormistr byl odsouzen na pět a půl roku vězení.

Zoufalá matka se po celou dobu bila za svého syna i za pošramocenu pověst sboru. Kulínská musela sbor Bambini di Praga řídit úplně sama až do synova propuštění 28. června 2011. Poslední koncert sboru se odehrál v pražské Městské knihovně. „Jsem unavená…“ prohlásila poté podle Blesku Kulínská. I přes veškerou snahu se Kulínské sbor nepodařilo udržet, kauza kolem jejího syna sbor výrazně poškodila, a tak do něj nepřicházeli noví členové.

Již tehdy jí syn dostal na kolena, a svou smrtí se mu to podařilo znovu. Nechápe, co se mu mohlo stát. „Nevíme zatím nic konkrétného! Jsem pořád mimo, je to hrozné,“ řekla Kulísnká Blesku. Vše by měla během několik dnl objasnit nařízená pitva.

 Přečtěte si
nicnezpravda
18. 9. 2018 • 21:34

jeho otec prý dělal to samé..bohužel příklady táhly..

nicnezpravda
18. 9. 2018 • 21:30

Kulínský nikdy nikoho nemiloval..citově..jen lezl na děti..k nim měl jen sexuální pouto..lásky nebyl schopen..

nicnezpravda
18. 9. 2018 • 21:27

Je blbost hláška co padla u soudu,že kulínský zneužíváním upevnoval sbor Blbost..normální člověk si upevní sbor i jinak..třeba přirozenou autoritou..

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.