Lvem oceněný film BÁBA Z LEDU: Na pozadí úspěchu zuří...DRSNÁ RODINNÁ VÁLKA | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. dubna 2024

Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela

Lvem oceněný film BÁBA Z LEDU: Na pozadí úspěchu zuří...DRSNÁ RODINNÁ VÁLKA

Pro hlavní představitelku Hany trpěla stovky hodin zimou.
Pro hlavní představitelku Hany trpěla stovky hodin zimou. (M. Pátek, P. Machan, D. Kundrát, M. Přibyl, ČTK, archiv Blesk)

Hrála to, co zažila ve své rodině! Její slavný otec Jozef Kroner (†73) měl – stejně jako Pavel Nový (69) ve filmu Bába z ledu – syna, ke kterému se nehlásil. Nevlastního bratra nepřijala ani novopečená držitelka Českého lva Zuzana Kronerová (65).

Milenky legendárního slovenského herce byly veřejným tajemstvím. „Byly všelijaké nepříjemné telefonáty, bylo hodně nápadnic. Máma to těžko prožívala, ale s nádhernou elegancí to rozdýchala. Nakonec se táta vždy k mámě vrátil,“ zavzpomínala v dokumentu České televize Kronerová. „Vždycky jsem říkal Jožovi: Ty musíš každou milenku zatlouct. Nebo já s tebou nebudu jezdit. Ty seš furt samý nemanželský děcko,“ prozradil o Kronerových nevěrách a jejich následcích kolega Oldřich Velen (†91) v pořadu Příběhy slavných.

Přestože levobočků měla být podle jeho slov spousta, veřejně známý je jen jeden. Jmenuje se Martin Lisý (54) a ještě před deseti roky žil s matkou Hanou v bratislavském panelovém domě. „Každý měsíc platil výživné tisíc korun, a to při výplatě osmnáct set korun,“ prozradila pro slovenský deník Pluska paní Lisá s tím, že herec jejich syna vůbec nenavštěvoval.

Stejný vztah měla k údajnému nevlastnímu bratrovi také Zuzana. Byla to taková nevyhlášená rodinná válka. „Víme o sobě, ale nevídáme se,“ přiznala před lety herečka, která se netajila tím, že její matka otcovými nevěrami trpěla. Vztahy se nezměnily ani po letech, protože na toto téma se herečka nechce vůbec bavit. „K tomuto tématu se nebudu vůbec vyjadřovat,“ sdělila deníku Aha! Kronerová.

Nechuť k setkání!

Stejný postoj jako Zuzana měl i synovec slavného herce Ján Kroner (53). „Nebudu se k tomu vyjadřovat, protože bych tím Martinovi ublížil.“ Kronerův zavržený nemanželský syn se tím ale netrápil. „Jejich postoj mi nevadí a nechci to nijak řešit, ani se s nimi setkat,“ uvedl.

Bába z ledu kralovala dvakrát

V sobotu se Bába z ledu stala nejúspěšnějším českým filmem roku 2017, když získala celkem šest Českých lvů z patnácti nominací. A v neděli večer pokořila všechny televizní pořady v hlavním vysílacím čase. S počtem 1 716 000 diváků starších patnácti let byla jasnou královnou večera.

Herecký talent jen pro dceru

Zatímco Zuzana Kronerová zdědila po otci neskutečný herecký talent, nemanželský syn Martin už takové štěstí neměl. Dlouhá léta pracoval jako kulisák ve Slovenském národním divadle v Bratislavě a před deseti lety ho zaměstnávala firma na vodovodní techniku. Svět showbyznysu ho prý nikdy nelákal. „Chci žít v klidu jako doposud, to mi vyhovuje,“ svěřil se před lety slovenskému deníku.

Táta by byl na dceru hrdý

Před sobotním získáním Českého lva pro nejlepší herečku byla Kronerová pětkrát nominovaná v kategorii nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Nominaci ale proměnila jen jednou v roce 2001 za film Divoké včely.

 VIDEO: Bába z ledu (trailer)

Video se připravuje ...Přečtěte si
zvonekdozahrady
13. 3. 2018 • 18:12

Asi po deseti minutách sem tu slátaninu vypnul.

qwertina
13. 3. 2018 • 11:17

jity
13. 3. 2018 • 11:02

Ten film mi nezaujal a to hroznou milostnou scénu starců si mohl režisér odpustit.

panamira
13. 3. 2018 • 09:18

Hrozná p i č o v i n a

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.