Smutný osud Skopečka: Skončil v seniorském domě | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 29. února 2024

Svátek slaví Horymír, zítra Bedřich

Smutný osud Skopečka: Skončil v seniorském domě

Herec Jan Skopeček.
Herec Jan Skopeček. (Foto Aha! – Karel Kopáč, ara)

Populární český herec Jan Skopeček (92) a držitel státního vyznamenání si jistě nepředstavoval, že staří bude prožívat sám. Poté, co mu zemřela jeho milovaná manželka Věra Tichánková (†93) se herec přestěhoval po pár týdnech v bohnické léčebně do domova důchodců v Praze 8.

Občas se za hercem do domova důchodců přijde podívat pár přátel, nejčastěji na návštěvu chodí jeho kolega Ladislav Trojan, ale jinak je úplně sám. Dcera Marie žije v zahraničí a do Prahy se dostane jenom párkrát do roka.

„Pan Skopeček chodí do jídelny, občas se přijde i zeptat, kolik je hodin a kolikátého je, má trochu problémy s orientací, to víte, stáří. Ale jinak se cítí úměrně svému věku. Na konci září tu v kapli slavil narozeniny a měl tu nějaké známé a kolegy z divadla. Všichni ho tu mají rádi,“ prozradil zaměstnanec domova seniorů magazinu Sedmička. Skopeček žije v seniorském domě již druhým rokem, potřebuje stálou péči a dohled, aby si vzal léky. Herce trápí zrak, musí používat na čtení speciální velkou lupu, která funguje jako monitor. Skopeček se má v domově důchodců dobře a určitě si nemůže stěžovat na nedostatek péče ze strany personálu. „Vždycky jsem si přála se sním setkat a nikdy by mě nenapadlo, že o něj budu jednou pečovat,“ svěřila se jedna ze sester magazinu Sedmička.

Na video s Janem Skopečkem se můžete podívat zde:Přečtěte si
aveneta
4. 12. 2017 • 08:53

Proč se tady prezentují problémy Skopečka....takové problémy mají tisíce lidí nad 90 let pokud se tedy toho věku vůbec dožijí. Stáří se nevyhne oni oněm "celebritám"

lesnismes
3. 12. 2017 • 23:14

Neni na tom nic smutneho byt stary,naopak.Vetsina zmatenyvch a sklerotickych starych prdlavku je docela funny.Proste klauni.

ivoadler
3. 12. 2017 • 18:59

No a co? Normální vysoký věk. Moje matka se toho taky dožila ale proti Skopečkovi měla kliku. Měla tři syny a každý den jsme za ní chodili. Na její psychice i péči o ní to bylo znát. Měl se Skopeček víc rozmnožovat.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.