Doktor, co ošetřoval oběti Kajínka: Byl to MASAKR! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. dubna 2024

Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela

Doktor, co ošetřoval oběti Kajínka: Byl to MASAKR!

30. května 1993, Plzeň-Bory! Rozstřílené tělo podnikatele Štefana Jandy.
30. května 1993, Plzeň-Bory! Rozstřílené tělo podnikatele Štefana Jandy. (Foto Aha! – Marek Pátek, Pavel Machan, David Kundrát, Martin Hykl, ara)

Zatímco si omilostněný vrah Jiří Kajínek (56) užívá svých pět minut slávy, lékař jeho obětí promluvil. 

"Večer Pokošovy přivezli. Lítali jsme spolu s jedním dalším kolegou lékařem - nemám svolení ho jmenovat - po ambulanci a snažili se dělat, co bylo v našich silách. Byl to opravdový masakr, Julián Pokoš měl prostřelenou hlavu strašným způsobem, chybělo mu oko. Ale byl při vědomí a mluvil," zavzpomínal v magazínu Reflex Marcel Hájek (52), který v devadesátých letech sloužil na plzeňské pohotovosti.

"U Vojtěcha jsme nejdřív nevěděli, kde je ta kulka, co mu vlétla do zad. Nepamatuju se přesně, jestli měl v sobě čtyři, nebo pět ran. Dvě nebyly život ohrožující. Jedna rána šla do paže nad loket. Druhý vstřel byla dolní končetina - tam prošla střela stehnem. Třetí byla zezadu na pánevní kost, čtvrtá šla nahoru do zad. Tam jsme nechápali, že přežil - střela mířila přímo na srdce," popsal zranění druhého z bratrů lékař. Zatímco posledně zmíněný tedy přežil, Julián s prostřelenou hlavou na druhý den zemřel. Druhým mrtvým v celé kauze byl plzeňský podnikatel Štefan Janda, který skonal na místě střelby.

VIDEO: Jiří Kajínek se ocitl v Brně pod "palbou" dotazů novinářů. 

Video se připravuje ...

 Přečtěte si
hejpockej
5. 6. 2017 • 04:48

at uz to byl Kajinek nebo ne, zbavil na smejdu a je to hrdina, konec tecka.

hejpockej
5. 6. 2017 • 04:45

nesouhlasim, zivot vraha , pedofila, tyrana, a vyderace nema hodnotu, je to odpad spolecnosti a jejich odstraneni je zadouci, protoze tyto zrudy nas stoji tolik penez, ze se to neda ani vycislit. Ja osobne bych mel co delat, aby se ovladl, kdybych dostal do ruky takovyho smejda, jenom proto, ze je to trestny, kdyby to trestny nebylo, s radosti bych je roztrilel na kusy.

mpads
3. 6. 2017 • 11:11

Rychtáři ukecaný Ty zákony ignoruješ, jak ti to jen vyhovuje...Spravedlnost není, pokud existují peníze, pomalý systém s korupcí a násilím se řeší všechny problémy... Kajínek je obětí korupce, mafie a pomalosti systému...Zapomněl jsi chodit s pálkou idi*te ..Zeptej se exmanželky, co si o tobě myslí Kajínek za 23 let , neměl obnovený proces soudcovsko-policejní mafie .Kdo se vejde do an*alu jsi ty...Bez IQ..Kajínek není vrah

jity
2. 6. 2017 • 10:44

Ten vrah zbavil společnost od lumpů a vyděračů výpalného, kteří byli těsně před zatčením. Ale je pravda, že pořád to byli lidé a vražda to byla. Holt je vám jich líto, ano i ony měli svoje rodiny. Těch vydíraných vám líto jistě není.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.