Skrytá tvář parťáka Artura Štaidla ODHALENA! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. července 2024

Svátek slaví Jakub, zítra Anna

Skrytá tvář parťáka Artura Štaidla ODHALENA!

Jan Katauer umí nejen zpívat, ale i trénovat tělesně postižené hokejisty.
Jan Katauer umí nejen zpívat, ale i trénovat tělesně postižené hokejisty. (Foto Aha! – Martin Hykl, David Kundrát, facebook.com, ara)

Drsňáci s velkým srdcem! I to jsou parťáci Artura Štaidla (20) v metalové skupině Behind the Mirror (Za zrcadlem). Zpěvák Jan »Katty« Katauer je zároveň i asistent trenéra sledge hokejového týmu, kterému pomohl vyhrát mistrovství světa.

„Náš zpěvák Honza Katauer dovedl společně se svými parťáky Českou reprezentaci sledge hokejistů do finále mistrovství světa a přijíždí se zlatem! Gratulace a největší respekt! PS: Ten velký chlap se šampusem a tričkem Behind the Mirror je náš Honza,“ oznámila nadšeně skupina Artura Štaidla, syna Ivety Bartošové (†48), na sociální síti. Na Honzu a jeho tým tělesně postižených hokejistů mohou být právem pyšní.

Zranění kolena
„Sám jsem hrával dřív hokej aktivně za Spartu, ale měl jsem docela vážný zranění kolena. Noha mi naštěstí zůstala a nejsme na vozíku jako kluci z týmu. Každý hráč má svůj mnohem drsnější příběh,“ svěřil deník Aha! Katauer s tím, že k trénování se dostal přes kamaráda ze sledge hokeje.

Týmový hráč
„V týmu to ale není ani o tom, jestli je člověk handicapovaný, nebo ne. Tam je to opravdu o tom, jestli má sportovního ducha a je týmový hráč,“ řekl s tím, že úspěch z mistrovství je pro celý tým dílčím úspěchem a mají před sebou ještě spoustu tvrdé práce.

Obrovská dřina
„Navíc oni to mají fyzicky mnohem těžší než normální hokejisti. Tím, že hrají jen horní částí těla, tak je to strašně těžký,“ řekl Arturův parťák, který má ve skupině v tom, co dělá, obrovskou podporu.

Cítí podporu
„Skloubit trénování hokeje a zkoušení s kapelou je trochu komplikovaný, ale kluci mi vycházejí úžasně vstříc a podporují mě. Vlastně i díky tomu, že jsem měl na mistrovství tričko skupiny, tak byli se mnou,“ dodal.

Jeden příběh za všechny
Jiří Raul po vážném zraněné nohy: Fotbal vyměnil za hokej!
Sledge hokejisté si zaslouží velký respekt nejen díky výkonům, ale i životním příběhům. „Hrál jsem fotbal a dva hráči mě ve skluzu trefili a zlomili mi nohu. Byla z toho tříštivá zlomenina holenní kosti. Dostal jsem sepsi a chtěli mi uříznout nohu nad kolenem,“ vzpomíná útočník hokejové Sparty a opora zlaté reprezentace Jiří Raul (39).

„Na Bulovce jsme s panem doktorem Včelákem zkoušeli všechno možné, jen abychom zachránili alespoň koleno,“ říká hokejista s tím, že pro amputaci se nakonec sám rozhodl. Zpět ke sportu mu pomohla náhoda na hasičském bále. Na něm dostal od kamaráda číslo na kapitána národního týmu sledge hokejistů a hned začal hrát. Od roku 2008 se zúčastnil dvakrát paralympiády a teď pomohl týmu ke zlatu na Mistrovství světa.Přečtěte si
dandova
13. 12. 2016 • 12:18

Arture, ty delší vlasy byly lepší. A odhoď sako, na to máš čas.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.