Skandál s vévodkyní Kate: Žaloba kvůli krádeži, soud na spadnutí! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 24. června 2024

Svátek slaví Jan, zítra Ivan

Skandál s vévodkyní Kate: Žaloba kvůli krádeži, soud na spadnutí!

Na těchto šatech spočinuly zraky dvou miliard lidí.
Na těchto šatech spočinuly zraky dvou miliard lidí. (Foto Profimedia.cz)

V předvečer 5. výročí sňatku Williama (33) a Kate (34) způsobila v Británii poprask jistá Christine Kendall. Tvrdí totiž, že právě ona je autorkou slavné svatební róby vévodkyně z Cambridge! A módní dům Alexander McQueen, jenž je pod šaty oficiálně podepsán, proto žene k soudu za krádež!

Od slavnostního dne, kdy na úchvatné bílé róbě spočinuly zraky až dvou miliard lidí z celého světa, uplyne zítra přesně pět let. Těžko říct, proč se nepříliš známá návrhářka rozhodla ozvat až po takové době, nicméně tvrdí, že Alexander McQueen šaty prachsprostě okopíroval z jejích náčrtků.

Zaujala Kate?

Dávno před svatbou prý poslala do královského paláce několik skic se svými nápady na róbu. „Když se nikdo neozval, považovala jsem to uzavřenou záležitost,“ vzpomíná dáma, která provozuje vlastní salón v Hertfordshire. O to větší pak bylo její překvapení, když se Kate na obřadu zjevila v róbě, nápadně připomínající jí navrhované modely. „Myslím, že Kate moje návrhy viděla a líbily se jí. Proto dala McQueenovi za úkol, aby je použil u svých šatů. Nebýt mě, rozhodně by vypadaly jinak. Prostě je okopírovali, ukradli,“ přesvědčuje Kendall, která už na značku Alexander McQueen podala žalobu za tzv. krádež duševního vlastnictví.

Salon: Je to směšné!

A co na to módní gigant? „Nikdy jsem neviděla ani paní Kendall, ani její návrhy. To, co tvrdí, je zcela směšné,“ prohlásila kreativní ředitelka značky Sarah Burton (42). Jen pro úplnost – samotný Alexander McQueen (†40) je už dávno po smrti ‒ v roce 2010 se oběsil ‒ a salon teď řídí Sarah.¨Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.