Utajené rodinné klany v českém showbyznysu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 25. června 2022

Svátek slaví Ivan, zítra Adriana

Utajené rodinné klany v českém showbyznysu!

Bratranci Jiří Štěpnička a Miloslav Šimek se na jevišti nikdy nepotkali.
Bratranci Jiří Štěpnička a Miloslav Šimek se na jevišti nikdy nepotkali. (Foto Aha! – Martin Hykl, David Kundrát, Pavel Machan, Marek Pátek, Martin Přibyl, Daniel Černovský)

Jejich rodiče byli sourozenci. Objevili jsme mezi slavnými řadu utajovaných sestřenic, tet a bratranců. Například bratrancem herce Jiřího Štěpničky (68) byl Miloslav Šimek (64) a Saxana Petra Černocká (64) sestřenicí Vlastimila Brodského (†81).

Bratranci: Jiří Štěpnička (68) a Miloslav Šimek (64)
Na jevišti se nikdy nepotkali
„Ano, byli jsme se Slávkem bratranci,“ potvrdil deníku Aha! Štěpnička. Jeho otec, malíř Jan Samec, po němž se herec občanským jménem jmenuje taky Samec, byl bratrem maminky komika Šimka. Jiří se narodil v Londýně. Kluky dělilo pouhých sedm let, ale společných her si příliš neužili. Vídali se víc v dospělosti, ale na jevišti se nikdy nepotkali a o jejich příbuzenství věděl jen málokdo.

Sestřenice a bratranec: Petra Černocká (64) a Vlastimil Brodský (†81)
Bróďa nosil Saxaně čokoládu
Čarodějnice Saxana z Dívky na koštěti na svého bratrance koukala jako dítě s obdivem. Dělilo je totiž 29 let a Bróďa už byl v té době slavný herec a rozhlasový Hajaja. „Právě kvůli velkému věkovému rozdílu jsem pro něho dlouho nebyla rovnocennným partnerem,“ přiznala Petra. „Když přišel na návštěvu, přinesl mně a bratrovi čokoládu,“ dodala. Později měli chalupy v sousedních vesnicích.

Sestřenice: Světlana Nálepková (55) a Tamara Kotvalová (52)
Spojil je oblíbený zpěv
„Naši tátové byli bratři,“ svěřila Nálepková. Herečka a známá podnikatelka pocházejí ze Slovenska a pak šly studovat do Prahy. Světlana přivedla Tamaru do Kühnelova rozhlasového sboru. Ona pak u zpěvu a hraní zůstala, z Tamary se stala učitelka a pak začala podnikat. Dnes je královnou Pařížské ulice.


Bratranci: Josef Polášek (50) a Jiří Čunek (56)
Žvýkání a sexuální harašení
Herec, který propagoval domácí žvýkání, má v rodině senátora a bývalého předsedu KDU-ČSL. Jejich maminky jsou sestry. Zatímco Josef se vyučil jako silnoproudař, Jiří začínal jako automechanik. Teprve po roce 1990 v sobě objevil vlohy pro politickou práci. Proslul hlavně aférou se svou sekretářkou, která ho žalovala pro sexuální harašení.

Sestřenice: Martha Issová (34) a Klára Issová (36)
Smířily se až nad rakví
Obě jsou nejen herečky, ale taky sestřenice. Ani blízké příbuzenství ale Marthě nezabránilo, aby vlastní krvi nepřebrala režiséra Davida Ondříčka (46). Martha vztah dotáhla až ke společnému potomkovi. Mají spolu dceru Františku (3). Sestřenice spolu nemluvily, smířily se až loni nad rakví oscarového kameramana a Davidova otce Miroslava Ondříčka (†80).

Synovec a teta: Zbyněk Merunka (65) a Růžena Merunková (75)
Obdivoval ji kvůli dabingu
Moderátor má za tetu vynikající dabérku a herečku. „Je to sestra mého táty. Často jsme na ni chodili do tehdejšího Realistického divadla. Vždycky jsem obdivoval její práci v dabingu,“ prozradil Merunka. Herečce loni přímo na 51. výročí svatby zemřel milovaný manžel, herec Miloš Hlavica (†81).

Neteř a teta: Emma Smetana (27) a Kateřina Jacques Bursíková (44)
Rodinná posedlost jmény
Zpívající moderátorka je neteří političky, která se před televizním národem ztrapnila biomasou. Používat nepřechýlené příjmení je zřejmě jistá rodinná posedlost. „Ano, Kateřina je má teta, konkrétně sestra mé maminky,“ řekla Smetana s tím, že teta s nimi dlouho pobývala i ve Francii, kde Emma jako malá žila.Přečtěte si
gabi50
4. 8. 2017 • 14:33

Kotvalová, ty negramote z lidu. Tady má Aha vyjímečně pravdu

anezat
5. 2. 2016 • 10:16

mekanik
4. 2. 2016 • 19:15

Tamara Kotvaldová vy negramoti z aha

stekajicikocka
4. 2. 2016 • 15:22

Je hezké, když si lidi nezávidí a nebojí se, že by třeba ten ndruhý mohl být úspěšnější. Nakonec mohou mít z úspěchu druhého výhody obě strany, ale říkjete to zlému egoistovi. každý nemá příábuzného,který by rád podal pomocnou ruku ./pro začátek je to často zapotřebí, ovšem nic se nemá přehánět /

hufnagll
4. 2. 2016 • 11:50

No jo,vona ta hérecká (j)elita mezi sebou rajtovala

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.