Mladíček Karel Schwarzenberg: Hrál ve filmu o císařovně Sissi | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 23. dubna 2024

Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří

Mladíček Karel Schwarzenberg: Hrál ve filmu o císařovně Sissi

Karel Schwarzenberg (zcela vlevo) ve filmu o Sissi z roku 1957. O 58 let později na snímku z vernisáže.
Karel Schwarzenberg (zcela vlevo) ve filmu o Sissi z roku 1957. O 58 let později na snímku z vernisáže. (Foto Aha! – Marek Pátek, ara)

Tomu nebudete věřit! Ve slavném filmu o císařovně Sissi s hvězdou první velikosti Rommy Schneiderovou (†43) debutoval na filmovém plátně i exšéf TOP 09 Karel Schwarzenberg (78)! Jako dvacetiletý fešák se Schwarzenberg objevuje ve scéně filmu Sissi, císařovnina osudová léta, kdy šlechta řeší události právě kolem půvabné manželky Františka Josefa I. Jak ale exministr zahraničí tvrdí, udělal to pro peníze, které tehdy nutně potřeboval! Rodiče totiž museli nechat většinu majetku v Československu.

„S posledními dvaceti šilinky v kapse jsem seděl v jednom vídeňském podniku, kde jsem se dostal do řeči s jedním chlapíkem, který říkal, že by mi mohl pomoct,“ řekl pro ECHO24.cz. Jak se ukázalo, byl to synovec režiséra Ernsta Marischka, jenž mu dohodil práci statisty. A tak nesmělý mladík Schwarzenberg stál druhý den na place. Natáčelo se už od pěti ráno. Což možná vysvětluje, proč kníže u filmu nezůstal...Odmítl, i když jej chtěl později angažovat oscarový režisér Miloš Forman. „Proč? Poněvadž jsem mizerný herec. Člověk nemá dělat, co neumí. Znám hranice svých možností, jen bych se zesměšnil,“ vysvětlil před časem Aha!, proč se z něj nestala hvězda stříbrného plátna, nýbrž politik.

Karel Schwarzenberg o 58 let později v roce 2015.


Přečtěte si
ma-o
13. 12. 2015 • 08:55

Řekl to velice správně, člověk by neměl dělat něco co neumí, proto nedělá nic, jen chrápe a nechá se za to štědře platit.

-bello-
12. 12. 2015 • 23:17

ježíši, jakej bodrej strejda, kdyby tohle věděl Celoživotně si myslí jakej je to švihák lázeňský , milovník omamný neodolatelný motýl Emanuel. A prej strejc , tě pic.

-bello-
12. 12. 2015 • 23:10

meku jsi rybář, hádej

mekanik
12. 12. 2015 • 19:30

bel zlato všemu rozumím,ale co to je bidlo na ryby????

-bello-
12. 12. 2015 • 15:53

teri jen blb si nespočítá, že když odcházel ze " studií " spravovat majetek svého otčíma ( neboť byl kvůli majetku adoptovaný ) tak mu bylo 26 let a měl furt jen to lesnické učiliště.Tzn., že minimálně 8 let zdolával začátky na právech, neb z nich vylezl a la tabula rasa intacta . Jazykové znalosti : německy + česky mluvila ta rodina, tak není o čem ( a chtěla bych ho vidět psát česky bez gramat. chyb ) , anglicky nic moc, nezbytné minimum ..Francoužštinu si do sívíčka přidal, nebyl schopen jediné věty, když byl dotázán, nakonec přiznal, že neumí. Právo na restituci dle čs. práva ani neměl a bůh ví, že tohle už nikdo zpátky nevrátí. Coby ministr zahraničí pohnojil styky kde se dá a poškodil Česko jak málokdo jiný, což ta nevzdělaná zmagořená kavárna dodnes patrně netuší.A není to u konce, už zase si pustil proti Zemanovi v Rakouském tisku hubu huhňavou na špacír Do politiky šel nahrabat styky a prachy. Je to hajzl nečestnej a navíc nadbíhal mé kamarádce , co je mladší od něho o 40 let a nedotkla by se ho ani bidlem na ryby, neb to není level Vopěnková ! http://www.os-mjh.wz.cz/akce/pravda.pdf

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.