Tragédie pro Hegerovou (83): Zemřel jí jediný syn! »Měl smrtelnou nemoc,« přiznala smutně… | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 1. prosince 2023

Svátek slaví Iva, zítra Blanka

Tragédie pro Hegerovou (83): Zemřel jí jediný syn! »Měl smrtelnou nemoc,« přiznala smutně…

Hana Hegerová přišla o syna, a navíc se pere se zdravotními problémy.
Hana Hegerová přišla o syna, a navíc se pere se zdravotními problémy. (Foto Aha!: David Malík, ara)

Jako by nestačilo, že prodělala mozkovou i srdeční příhodu a nemohla chodit. Osud první dámě českého šansonu Haně Hegerové (83) zasadil další ránu. Zemřel jí jediný syn Matúš (†60). „Ano, je to pravda,“ hlesla do telefonu zpěvačka.

„Nemohu o tom mluvit,“ dodala Hegerová pohnutě. Není divu. Matka přežila své jediné dítě. Šansoniérka prodělala loni začátkem prosince vážný zdravotní kolaps, po němž ji lékaři uvedli do umělého spánku. Několik měsíců se pak zotavovala, dokonce se znovu učila chodit. I když tomu věřil málokdo, díky nezdolné povaze je dnes zpátky ve svém milovaném bytě na Staroměstském náměstí. Matúš tuhý kořínek po matce zřejmě nepodědil. Letos v červenci oslavil teprve šedesátiny.

„Minulý týden měl pohřeb,“ prozradil deníku Aha! zdroj ze zpěvaččiny blízkosti. Dodal, že syn Hegerové měl problémy s alkoholem, který mu vážně poškodil játra a slinivku. „Rakovina to úplně nebyla, ale měl smrtelnou nemoc,“ potvrdila ztrápeně sama Hegerová. Jedinou radostí jí tak zůstali vnuci. Starší Matouš se živí filmovou produkcí v Česku, mladší Marek hraje házenou na Slovensku.

Potomka nechala otci
Syna Matúše měla Carmen Farkašová, jak se Hana Hegerová správně jmenuje, s manželem, divadelním dramaturgem a pozdějším ředitelem Slovenského národního divadla Daliborem Hegerem (†80). Právě on jí dal v polovině 50. let příjmení, které pak proslavila. Manželství trvalo pouhé tři roky. „Matúš se narodil do nelehké situace. Bylo to neplánované dítě, nebyli jsme připraveni. Ani já, ani jeho otec, ten navíc odešel na vojnu a já zůstala na všechno sama,“ přiznala před časem Hegerová. Po rozvodu, když zpěvačka získala angažmá v Praze, nechala syna na výchovu jeho otci. „Já jsem ho nemohla mít u sebe, bydlela jsem v podnájmu, měla spoustu práce a peněz nebylo nazbyt,“ vysvětlovala. Matúš si na Slovensku uskutečnil dětský sen – stal se hasičem.Přečtěte si
-bello-
21. 10. 2015 • 01:42

rentierskej

dzambulka007
15. 10. 2015 • 00:07

To je snad první hezký příspěvek, co jsem tu od tebe viděla.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.