Čech vyhrál 2,46 miliardy v Eurojackpotu: O strachu, dokonalém utajení a pomoci psychologa | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 23. března 2023

Svátek slaví Ivona, zítra Gabriel

Čech vyhrál 2,46 miliardy v Eurojackpotu: O strachu, dokonalém utajení a pomoci psychologa

Fotografie
Fotografie (internal)

Vyhrát 2,466 miliardy korun (90 milionů eur), to člověku zamotá hlavu. V pátek se to díky Eurojackpotu stalo zatím neznámému Čechovi! Nejvyšší výhru v historii hry dostane na účet 60 dnů od přihlášení a zařadí se tak na chvost první stovky českých miliardářů.

Výherce ovládá strach!

Neznámý Čech možná už o výhře ví, ale ještě se neozval. „Po zkušenostech se lidé ohlásí většinou po týdnu nebo 14 dnech,“ řekl Aha! mluvčí Sazky Václav Friedmann. A proč tak pozdě? „Prý museli přečkat první emoce. Rozmyslet si vůbec, co s výhrou udělají, a také nasbírat odvahu si peníze převzít,“ dodal mluvčí.

Kde si vsadil?

Protože soutěž je řízena z Finska, neví se ještě, kde přesně výherce svůj tiket vsadil. „To se dozvíme pravděpodobně až v pondělí,“ uvedl Friedmann.

Jak si o výhru řekne?

Běžný postup je, že člověk zavolá na speciální linku, kde se dohodne převzetí peněz. „Výherci velkých peněz ale nevolají. Přijdou většinou bez vyzvání, mají obavu ze ztráty anonymity,“ vysvětlil Friedmann.

Do dvou měsíců miliardářem

O výhru se šťastlivec musí přihlásit do 35 dní. „Jakmile budeme tu osobu znát, máme 60 dní na přeposlání výhry na výhercem zvolený účet,“ přiblížil Friedmann.

Kolik mu sebere stát?

Zatímco třeba v USA výhru zdaní už provozovatel soutěže, v Česku se člověk ničeho takového bát nemusí. Necelé 2,5 miliardy mu tak přistanou na účet celé!

Identitu zná jeden člověk

Aby v Sazce minimalizovali prozrazení identity výherce, smí ji znát jen jeden speciálně proškolený člověk! „Musí vědět, jak s výhercem komunikovat. Máme opatření, aby nikdo nepoznal, že je výherce. Ani ochranka, ani recepce, nikdo,“ líčil Friedmann.

Anonymita záleží na výherci

Zatím všichni čeští šťastlivci údaje o sobě tajili, je to ale jen jejich vůle. „Pokud bude chtít, může na sebe prozradit cokoliv. My se s ním jen dohodneme, co zveřejnit,“ řekl Friedmann. „Poslední výherkyně z Dánska hned šla do televize, koupila si asi tři paláce a opakovala, jak bude jezdit luxusními vozy,“ dodal.

Bohatší než Bakala?

Jedná se sice o vysokou částku, na českého uhlobarona Zdeňka Bakalu s majetkem za až 22 miliard korun ale výherce nedosáhl. I tak se zařadí na konec žebříčku první stovky českých miliardářů.

Pomůže mu psycholog?

Sazka kvůli udržení anonymity nijak výherci nepomáhá. „Můžeme jen dát kontakty na psychology či finanční poradce,“ uvedl mluvčí Sazky.

Přečtěte si
dandova
17. 5. 2015 • 19:27

Ale rozdělit by se moh.

jozefe
17. 5. 2015 • 15:34

Je To pouze reklama aby blbci v zazely a zapomněli na starosty A ti co mne ji exekuce.

kovalsky
17. 5. 2015 • 11:58

Z celeho srdce gratuluji .

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.