Zpěvačka Bára Basiková (52): Vážný úraz a drsná bitva právníků! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 21. května 2024

Svátek slaví Monika, zítra Emil

Zpěvačka Bára Basiková (52): Vážný úraz a drsná bitva právníků!

Zpěvačka Bára Basiková
Zpěvačka Bára Basiková (Foto Aha!: David Kundrát, Ladislav Křivan)

Byl to dlouhý a náročný boj! Bára Basiková (52), která se před pěti lety ošklivě zranila na dovolené v Řecku, se po dlouhých vyjednáváních jejího právníka s pojišťovnou konečně dočkala finančního odškodnění za bolest!

Zpěvačka nešťastně uklouzla na mokré podlaze hotelu na řeckém ostrově Kos. Zlomený kotník a zpřetrhané šlachy jí pořádně zkomplikovaly osobní i pracovní život. „Ta noha už nikdy nebude stoprocentní. Chůze na podpatcích a vůbec pohyb je omezený. Cvičení, skákání nebo tanec nepřipadá v úvahu. Kvůli tomu jsem také musela opět odmítnout StarDance,“ vyjmenovala Basiková následky úrazu.

Vzhledem k tomu, že zpěvačka do zahraničí nikdy nevyjíždí bez cestovního pojištění, mohla si zažádat o finanční odškodnění a z pochopitelných důvodů se ho nechtěla za žádnou cenu vzdát. Mokrá podlaha byla přece jen chybou hotelu, a jak se ukázalo, velkým nebezpečím. Oslovila svého osobního právníka Miroslava Dudu, který ji v řízení nepříjemné záležitosti zastupoval a vybojoval za ni odškodnění. „Moje léčení trvalo skoro tři roky, protože jsem musela podstoupit několik operačních kroků, včetně výměny šroubů. Teprve po skončení léčby a rehabilitací se mohlo zahájit řízení s pojišťovnou,“ řekla deníku Aha! Basiková s tím, že naopak na pojišťovnu si nemůže stěžovat.

Přesnou výši odškodného, která se vždy odvíjí od průměrného výdělku, neprozradila. Podle orientačních odhadů, kdy si žádaná zpěvačka může měsíčně přijít na 100 až 150 tisíc korun, může jít zhruba o statisíce. Každopádně dlouhý a vyčerpávající proces dospěl ke zdárnému konci.

„Nároky na pojistná plnění vznikají, pokud se klientovi na zájezdu stane úraz, který může zanechat trvalé následky nebo jehož léčba je dlouhodobá. Musí se však vždy jednat o cizí zavinění. Pokud byl úraz zaviněn provozovatelem, například hotelu, nebo přeneseně cestovní kanceláří, mohou klienti nárokovat jak léčbu v zahraničí, tak následné doléčení v České republice. S tím se pojí další nároky, zejména ušlý zisk, bolestné či ztížení společenského uplatnění," řekl Aha! mluvčí Evropské cestovní pojišťovny Miroslav Habel.

Jak po úrazu v zahraničí jednat?

Nepodepisovat v hotelu nic, čemu nerozumíte!

Zajistit si svědectví (nejlépe Čechů) či fotodokumentaci!

Kontaktovat okamžitě pojišťovnu, u které jste pojištěni!

(radí právník Miroslav Duda, který zastupoval Báru Basikovou)Přečtěte si
anezat
7. 5. 2015 • 17:55

mirkazam
7. 5. 2015 • 11:52

keepsmiling...

dandova
7. 5. 2015 • 11:47

Mozny to je, ale opilcum se normalne nic nestane.

baronessa
7. 5. 2015 • 11:31

Čím je chudák namaštěná, že se tak hrozně leskne? Nebo se to dnes nosí??

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.