Paralyzovaný Gross vězněm svého těla: Vyjde ještě někdy z přepychové vily? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 6. října 2022

Svátek slaví Hanuš, zítra Justýna

Paralyzovaný Gross vězněm svého těla: Vyjde ještě někdy z přepychové vily?

Stanislav Gross jako hrdý otec s dcerami naposled ve společnosti..
Stanislav Gross jako hrdý otec s dcerami naposled ve společnosti.. (Profimedia.cz)

Amyotrofická laterární skleróza. Tvrdý rozsudek nad životem bývalého předsedy vlády Stanislava Grosse (45). Z člověka, který zažil opojení mocí a nenadálé pohádkové zbohatnutí za podezřelých okolností, se během jednoho roka stal politováníhodný jedinec, jehož dny se rychle krátí. Tělo je bezvládné, nemoc zasáhla i centrum řeči a bývalý politik očekává svůj konec na modlitbách...

Stanislav Gross má štěstí v neštěstí, neboť se i ve fatální životní situaci může spolehnout na milující manželku a dcery. Finanční komfort mu navíc umožňuje zaplatit za non-stop asistenci, a tak mu milionářské sídlo v pražském Slivenci tvoří důstojné útočiště v posledním období pozemského putování. Další významnou okolností, která pomáhá překonávat bezmoc a utrpení je dřívější Grossovo přestoupení na víru. Ta odlehčuje svědomí a nemocný má příležitost k poslednímu vyrovnání s tímto světem.


Neléčitelné onemocnění postihující nervové buňky v mozku a míše způsobuje postupné odumření svalstva. Výsledkem je naprostá nehybnost, později i nemožnost komunikace. Paralyzovaný nemocný je doslova vězněm svého těla a čeká, kdy přijde konec. Obvykle se udává lhůta od dvou pěti let. Jak se zdá, u Stanislava Grosse postupuje zákeřná choroba neúprosně rychle. Závažným onemocněním trpí minimálně rok a půl. Pro jeho nejbližší budou následující měsíce těžkou zkouškou.Přečtěte si
joudajoudovy
19. 3. 2015 • 06:56

prazska informacni sluzba jiz pripravuje novou trasu pro turisty, na tema - kristalove cisty standa, ze ani kristal kristalove cistejsi byt nemuze a jeho mauzoleum. pozn.pod carou - doufejme, ze se stanik balzamovacum nerozpadne, jako gottwald. rodinka z neceho musi zit! vzkaz pro korytare - dejte si bacha, standa dostal ranu od lopatky boziho mlynu do prave ruky, kterou si nahrabal. vzhledem k tomu, ze udajne, vse bylo kristalove ciste, osud to videl jinak a vybral si vyssi dan, nez jednu pazouru. ale proc neee? stredovek jiz nemame a zlodejum se udy nesekaji, a proto nekdo musi zakrocit, kdyz nase soudni a policejni masinerie protezuje pouze prachace, a o vysi trestu rozhoduje velikost nacpanych igelitek,ci bonusovy program pro rodinne prislusniky, ale i teple mistecko s reklamnim sloganem: zajisteni ve stari pro tri generace.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.