Bolest »majora Zemana« Brabce: Jeho bratr umíral s fénem v ruce! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 14. dubna 2024

Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie

Bolest »majora Zemana« Brabce: Jeho bratr umíral s fénem v ruce!

Vladimír Brabec má po zástavě srdce trojitý bypass.
Vladimír Brabec má po zástavě srdce trojitý bypass. (Foto Aha! – David Kundrát, ara)

Problémy se srdcem děsí celou rodinu. Vladimír Brabec (80) přežil infarkt a zástavu srdce. Jeho starší bratr Jiří (†56) na infarkt myokardu za nešťastných okolností zemřel při čištění auta. Dodnes je jeho smrt velkou rodinou tragédií.

„Já jsem Jiřímu vyprávěl, co má člověk při infarktu za pocity a na co si dát pozor. Nebylo to však nic platné. Ukázalo se, že měl také problémy se srdcem a užíval nitroglycerin,“ prozradil představitel majora Zemana, pro kterého je i po letech smrt staršího bratra neskutečně bolestná.

Nejhorší na jeho smrti je navíc to, že mohl přežít. „Dělal řidiče v Technoexportu. V předklonu fénem čistil auto. Postihl ho infarkt a upadl, fén pořád běžel. Kamarádi si nejdřív dělali legraci – Jirko, ty uděláš tím fénem díru do podlahy! Když se nehýbal, zavolali sanitku a v ní naposledy vydechl,“ popsal poslední vteřiny bratrova života Brabec.

Zatajili mu smrt
O smrti svého sourozence se dozvěděl až druhý den. „Já jsem byl v té době pozván do Dačic. Odvezli mne do Prahy, ulehl jsem a na radu lékaře mi až ráno řekli, že je Jirka po smrti. Bylo mu teprve 56 let,“ svěřil se herec v knize Vladimír Brabec: Měl jsem štěstí. Kolaps na jevišti i na ulici
První infarkt prodělal herec, když mu bylo 40 let. Srdce ho zradilo přímo na jevišti Národního divadla. V té době měl zrovna roztočený seriál 30 případů majora Zemana. Podruhé mu selhalo srdce v roce 2002. Měl zástavu na jedné z pražských ulic a přežil jen díky tomu, že okolo šli dva lékaři. „Měl jsem kolem sebe snad milion andělů,“ řekl herec.Autor:  zej

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.