Tajemství oblíbené Dany Syslové: Boj s ničivými následky rakoviny! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Tajemství oblíbené Dany Syslové: Boj s ničivými následky rakoviny!

Jako Amálka s Rudolfem Hrušínským v Ulici.
Jako Amálka s Rudolfem Hrušínským v Ulici. (Foto Aha! – Alexandr Malachovský, herminapress.cz, TV Nova, ČT)

To, co jako Amálie Pešková prožívá v seriálu Ulice, je jen slabý odvar toho, co si musela vytrpět v životě. Osud Daně Syslové (69) sebral manžela, herce Vlastimila Haška (†63), a krátce nato i syna (†25). Potom jí lékaři našli zhoubný nádor, ale jeho léčba se podepsala na jejím zdraví.

Optimismus, který po tom všem herečka stále má, by mohla rozdávat. Úsměv na tváři jí nikdy nechybí. A zlomenina ruky, kterou loni utrpěla, když uklouzla na sněhu při venčení psů, je už zahojena. „Zaplaťpánhůh, zdraví slouží. Trochu mám problémy s nohama. To mám po nemoci, po těch všelijakých chemiích do těla. Zabíjí sice nemoc, ale zároveň i zdravé buňky, takže dělám, co můžu,“ svěřila deníku Aha! herečka, která následky chemoterapie trpí dodnes. Zákeřné onemocnění jí lékaři objevili před sedmi lety.

„Při běžné preventivní gynekologické prohlídce mi pan doktor řekl, že se mu na ultrazvuku něco nelíbí, a napsal mi doporučení do nemocnice. Tam mě poslali okamžitě na operaci a při ní zjistili, že nádor je zhoubný...“ nechala se slyšet.

Silná žena
Manželství Dany s Vlastimilem Haškem alias vyšetřovatelem Rudou Pekařem z »Pitavalu« vydrželo krásných 23 let. Lásku jim zpřetrhal až jeho infarkt. Když rána jakž takž přebolela, přišla další. Předčasně zemřel i jejich syn Jiří, který v pouhých 25 letech údajně spáchal sebevraždu. Přes všechny tragédie se herečka zocelila a život se snaží užívat. Prosadila se i v seriálu Ulice. Jako bývalá sestřička Amálie Seidlová, která se provdala za Vlastimila Peška (R. Hrušínský), nyní řeší manželské spory svého seriálového syna (M. Pechlát).

Nežádoucí účinky chemoterapie
Chemoterapeutická léčba přináší i mnoho nepříjemných vedlejších účinků. Mezi nejznámější patří nevolnost a ztráta vlasů. Mnoho pacientů si stěžuje na brnění a otoky končetin. „Je to tak,“ potvrdil Aha! onkolog, který nechce být jmenován, a dodává: „Některá cytostatika poškozují nervová zakončení v kůži a ve svalech. Nemocný pak může cítit pálení, brnění nebo i bolest v konečcích prstů či v chodidlech. Také může hůře vnímat dotyk, zakopává, ztrácí rovnováhu či špatně koordinuje pohyby. Většina těchto potíží časem odezní, ale někdy vyžadují další léčbu,“ uzavírá onkolog.Přečtěte si
ararat
13. 12. 2014 • 18:09

ale nepovídej,jestli je někdo tady zlý jsi v první řadě ty oxallis,ale ty jsi tak blbá že si to ani neuvědomuješ,a jsi úplně mimo

ararat
13. 12. 2014 • 15:18

hele ty lidská kryso,zalez nebo ti někdo už nabančí

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.