Rozhádaní režisér Vorlíček a nemocná »Popelka« Šafránková: Rakovina je zase sblížila! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. června 2022

Svátek slaví Šárka, zítra Jaroslava

Rozhádaní režisér Vorlíček a nemocná »Popelka« Šafránková: Rakovina je zase sblížila!

Vše zlé je zapomenuto, Václav Vorlíček drží Libušce Šafránkové palce.
Vše zlé je zapomenuto, Václav Vorlíček drží Libušce Šafránkové palce. (koláž Ahaonline.cz)

Operace plic Libuše Šafránkové (61), při které byl herečce odstraněn zhoubný nádor, zamávala všemi tvůrci i dosud žijícími aktéry slavné české filmové pohádky Tři oříšky pro Popelku. Dokonce došlo k velkému usmíření režiséra Václava Vorlíčka (84) s »jeho Popelkou«!

„Všechno to nepříjemné, co mezi námi bylo, je zapomenuto! A Libušce držím moc palce, ať zase brzy vyskočí na obě nohy,“ řekl deníku Aha! Vorlíček. Když se režisér dozvěděl, že je herečka po operaci, okamžitě volal k nim domů. „Chtěl jsem Libušku podpořit skrz Pepíka Abrháma. Říct, že na ně moc myslím a že už se na Libušku nezlobím, že nedodržela slib a nepřišla na natáčení dokumentu. Oni mají ale pevnou linku vypnutou a mobily na ně nemám,“ vysvětlil režisér, kterého rakovina Šafránkové přímo vyděsila.

Zničila ji práce?

„Neznám člověka, který by žil zdravěji než ona. Přímo mě děsí, jak se taková hnusná nemoc může uhnízdit v tak zdravém těle,“ pokračoval Vorlíček, který s Šafránkovou točil »Oříšky« před 41 lety.

„Tehdy to byla pro ni doslova štvanice. Jestli takhle pracovala celý život, možné je, že se tělo začalo bránit...,“ přemítá režisér. Libuška prý mohla hrát Popelku jedině pod podmínkou, že nezruší jediné představení v Činoherním klubu! „A protože tam neměla alternaci, točila den v Německu, letěla do Prahy, večer hrála v divadle, vyspala se pár hodin a prvním letadlem zase do Berlína. A to se pořád opakovalo,“ vysvětlil režisér.

Kolegové z pohádky: Držíme jí palce!

Princ Pavel Trávníček (64):
„Právě se procházím po zámku Moritzburg, kde RTL točí dokument o pohádce. Jsem přesvědčen, že to Líba zvládne. Je to silná osobnost, která v sobě vždy dokáže najít sílu. A já jí v tom teď podpořím. Jakmile s vámi domluvím, proběhnu se několikrát po schodech, kde Popelka ztratila střevíček, a budu na ni úpěnlivě myslet...“

Princův rádce Vítězslav Jandák (67):
„Držím Libušce moc palce! Věřím, že se z toho určitě dostane a vybojuje si zdraví. Je silná a rozumná, že navštěvovala lékaře a nekašlala na to. To mě do nemocnice nikdo nedostane. Proto taky teď tady doma trpím a v posteli zápasím se čtyřicítkami horečky. Nemůžu ani dýchat, asi to je zápal plic... “

Přečtěte si
janapi
10. 12. 2014 • 19:37

Ty jsi tak chytrý-jak kapka vody na Sahaře. Škoda, že Tě nikdo nemůže pořádně nakopat do riti!

mord
10. 12. 2014 • 16:08

Měl bys na to brát nějake léky

ararat
10. 12. 2014 • 08:10

nebo taky tě dožene

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.