Dana Syslová: Manžel
 jí zemřel 
v náručí, syn se oběsil, zjistili jí rakovinu... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 18. ledna 2022

Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka

Dana Syslová: Manžel
 jí zemřel 
v náručí, syn se oběsil, zjistili jí rakovinu...

Fotografie
Fotografie (internal)

Ten výčet vypadá  jako katastrofický scénář. Dana Syslová (68) alias Amálie Seidlová ze seriálu Ulice prošla peklem. Herečce zemřel před očima manžel herec Vlastimil Hašek (†64). Krátce nato se oběsil jejich pětadvacetiletý syn Jiří, ona pak bojovala s rakovinou a sužovaly ji deprese. Takový osud by dokázal srazit na kolena hned několik lidí. A Dana na to přitom byla sama.

Pytel s neštěstím se roztrhl v roce 1992. Manžel Syslové, herec Vlastimil Hašek, jehož nejznámější rolí byl nadporučík Ruda Pekař v Malém pitavalu z velkého města, měl nemocné srdce. Když ho nakrátko v dubnu pustili na víkend domů z nemocnice, dostal infarkt. Naposledy vydechl Daně v náručí.
Syn Jirka (25) neunesl otcovu smrt a v náhlém hnutí mysli se oběsil. Dana dokonce měla ten den divadelní představení. Odehrála ho!
Herečka si sled všech hrůz pak nějaký čas vyčítala, než pochopila, že jsou věci, které nemohla ovlivnit. „Teď už vím, že jsem nemohla nic udělat jinak,“ uznala herečka po letech.
 


A přišly další rány...
Jako by nestačila úmrtí dvou nejbližších lidí,  přichystal osud další ránu. V roce 2006 Daně při běžné preventivní gynekologické prohlídce našli rakovinu. Následovala operace a série chemoterapií. „Člověk musí pořád myslet optimisticky,“ držela si psychiku statečná herečka. Nevzdala práci, udělala si jen maličkou pauzičku, a stále se objevovala v Ordinaci v růžové zahradě i v seriálu Ulice.

Poslední ranou byla loni natřikrát zlomená ruka. Ale to už byla proti předešlým problémům jen lapálie. „Uklouzla jsem v parku při venčení,“ okomentovala to Syslová. Všechno se ale snaží brát pozitivně. „Má to výhodu. V životě mě potkalo tolik ošklivých věcí, že se mi už snad nic horšího stát nemůže. Řeším to s nadhledem,“ konstatuje herečka.

Ani pověstné deprese, které postihly třeba Miloše Kopeckého (†73) či Karla Svobodu (†68), se Daně Syslové nevyhnuly. Poznala je ale paradoxně ještě předtím, než ji potkaly všechny drtivé tragédie. „Chodila jsem k psychiatrovi a brala léky. Nemocná duše je strašná. Představte si, že ani nedokážete vstát z postele a umýt si hrníček,“ popsala těžké chvíle Dana.

Přečtěte si
fizi
5. 7. 2014 • 08:46

Ááá,Mrdouna ještě dnes nepřebalili v ústavu z podělaných plen a tak mu to leze hubou.Měknutí mozku k tomu...co dodat,chudák.Paní Dana je super kost,na ty roky-smekám a přeji dodně zdraví!

trvalenemocna
31. 1. 2014 • 23:57

Paní Daně přeji hodně hodně zdraví a Máni také aby společně prožily ještě co nejvíce krásných roků, aby nebyla jedna bez druhé a neprožila další tragédií - stesk - ztrátu blízkého přítele - Mána paničky a milujícího člověka, hodně štěstí i ve společném filmování

trvalenemocna
31. 1. 2014 • 23:46

co máte všichni proti kráse tak výborné herečce a ženské jak má být? i na její věk je moc pěkná, upravená, sympatická a hraje výborně vzchopila se po tak šílených tragédií až je to hotový zázrak to málo kdo by vydržel a skončil v blázinci nebo sebevraždou, má nádherného pejska Mánu co hraje s ní v ulici musí jí mít - paničku moc ráda když jí poslechne na slovo ani nedá větší důraz na pokyn a Mána už ví co dělat je vidět jak jí miluje a kdo má rád zvířata důkazem je i láska zvířátka k němu je skvělý člověk

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.