Šokující rozloučení s Petrem Hapkou: Pohřbili ho na oraništi! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 8. června 2023

Svátek slaví Medard, zítra Stanislava

Šokující rozloučení s Petrem Hapkou: Pohřbili ho na oraništi!

Takhle to v Noutonicích vypadalo dopoledne při přípravě hrobu.
Takhle to v Noutonicích vypadalo dopoledne při přípravě hrobu. (Foto Aha! – Pavel Machan, Martin Hykl a David Kundrát)

Tohle by se Petru Hapkovi (†70) nelíbilo! Nejenže spočine navěky v rakvi na nevábném místě připomínajícím spíše než hřbitov oraniště. Poslední poctu mu navíc uspořádali na Vyšehradě v kostele svatého Petra a Pavla, který neměl rád. Skladatel nebyl příznivcem novogotické přestavby původně renesanční a posléze barokní stavby. „Tvrdil, že obě varianty předtím byly mnohem lepší, vůbec se mu nelíbil,“ prozradil zdroj z Hapkova okolí.

Stejně se ale do kostela sjelo mnoho přátel a kolegů. Mezi prvními přišel herec a hudebník Ondřej Brzobohatý (31). Potřeboval vyzkoušet zvuk varhan, na které po modlitbách zahrál. Mezitím se sešla i Hapkova početná rodina. Nechyběla exmanželka Ulla Keslerová (64) s dcerou Petrou (32) a jejím manželem Dušanem, exmilenky výtvarnice Olga Michálková se synem Kašparem (13), Martina Slezáková s dcerou Kamilou (30) a synem Ferdinandem (17) a Hapkova nejstarší dcera Markéta (36), která v kočárku přivezla i jedinou skladatelovu vnučku Josefínku.

Nad rakví promluvil textař a dlouholetý přítel zesnulého Michal Horáček (62). Ten svou řeč ukončil velmi dojemně: „Když, Petře, vím, že tam nahoře budeš ty a tvoje hudba, tak se tam těším. Petře, na shledanou!“

Po obřadu odnesli rakev z kostela do auta na ramenou fotograf Jakub Ludvík, muzikant Míla Hladík, veterinář Jan Herčík a Hapkův zeť  Dušan Moravec. Zněla Hapkova píseň Bude mi lehká zem.

Hřbitůvek 
je k pláči!
S uložením do země dělala rodina velké tajnosti. Nakonec vyšlo najevo, že si skladatel sám už před 20 lety vybral malý hřbitov v obci Noutonice blízko Okoře. Nejde ale o žádný malebný hřbitůvek, jak je známe z českých filmů. Žádný ladovský kostelíček. Místo posledního odpočinku geniálního skladatele spíše připomíná oraniště, jsou tam poházené cihly a za polorozbořenou zdí rostou novostavby.

Na fotografie ze posledního rozloučení se můžete podívat v galerii.Autor:  taj

Přečtěte si
kukulin
6. 12. 2014 • 00:29

Ano pane Mandate, na rozdíl od různých rejžků, mrdlounu a belaldon si také myslím, že to byl pan někdo. Napsal nádherné písně.

beladona
6. 12. 2014 • 00:10

Ještě před týdnem byl pro většinu Hapka velikán a nedotknutelný umělec. A ten, kdo proti němu cokoli řekl, byl skoro vyobcován ze stáda. Já Hapku za velkého umělce nepovažovala nikdy a s Rejžkem jsem souhlasila.

beladona
6. 12. 2014 • 00:06

amplituda neviděla jsem to, nečetla jsem to,ale jestli měl na pohřbě Duku, tak tomu snobíci nasadili korunu. Ježíííši, ten chlap (chlap? ) je tak úlisnej a falešnej !!!

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.