Z jednoho pekáčku: Vylepšené šunkofleky podle Otto Pláška

No řekněte sami, nechutná snad každému poctivá česká bramboračka, škubánky nebo knedlíčky? Dnes vás ale naučíme další jídla, které nezruinují vaši peněženku a přitom vám zachutnají.
Vylepšené šunkofleky podle Otto Pláška
Potřebujete
2 balení těstovin (flíčky) • 500 g uzené vepřové plece • 500 g kabanosu • 1 sáček mražené míchané zeleniny • 10 vajec • 1 kelímek smetany na vaření • sůl • mletý pepř
Postup
Těstoviny uvaříme na skus a dáme do velké mísy. Uvařené uzené maso a kabanos nakrájíme na malé kostky a vsypeme do těstovin. Povaříme lehce mraženou zeleninu, následně scedíme, a přidáme do těstovin. Směs osolíme a opepříme. Z vajec a smetany vyšleháme zálivku a vlijeme do mísy k těstovinám a ostatním ingrediencím. Poctivě vše společně v míse promícháme a vsypeme do pekáče. Urovnáme a dáme na cca 45 minut zapéct do trouby.