Hledaný podvodník z Vimperska poslal vyšetřovatelům scénář filmu, ve kterém budou zavražděni! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 21. května 2022

Svátek slaví Monika, zítra Emil

Hledaný podvodník z Vimperska poslal vyšetřovatelům scénář filmu, ve kterém budou zavražděni!

Scénář popisoval, jak vyšetřovatelé zemřou. (ilustrační foto)
Scénář popisoval, jak vyšetřovatelé zemřou. (ilustrační foto) (scom)

Policisté zadrželi osmatřicetiletého podnikatele z Vimperku na Prachaticku, který podle nich podvedl několik desítek lidí o zhruba 11 milionů korun, když jim nezaplatil za zboží a služby. Navíc vyhrožoval kriminalistům i státním zastupitelům, že je zavraždí.

Podle policejního mluvčího Jiřího Matznera teď podvodníkovi hrozí až 10 let. Podle mluvčího podnikatel neplatil především za práce a zboží ve stavebnictví. Odebíral materiál a objednával si služby, i když věděl, že nemá peníze na uhrazení. Část roku 2013 se navíc před policií skrýval v zahraničí.

"To mu však nebránilo útočit na policisty. Zasílal jim výhrůžnou korespondenci, varoval, že při pokusu jej zadržet použije brokovnice i další zbraně, které v rodině existují ještě z doby světové války," uvedl Matzner. Dodal, že vše vyvrcholilo tím, když podnikatel zaslal policistům a na státní zastupitelství scénář fiktivního filmu, v němž měl každý vyšetřovatel svou roli, a popsal i způsob, jak budou zavražděni.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.