Záznamy o UFO v Česku: Čtěte, kdy byli mimozemšťané spatřeni a co se tam dělo! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Záznamy o UFO v Česku: Čtěte, kdy byli mimozemšťané spatřeni a co se tam dělo!

Fotografie
Fotografie (internal)

Někdo by na existenci mimozemšťanů klidně přísahal, jiný na ně nevěří ani zanic. Ať už si myslíte cokoliv, na těchto místech lidé viděli hodně divné věci.

Vranov nad Dyjí – V roce 1987 se na radaru poblíž tehdy ještě ostře střežené hranice s Rakouskem objevil neznámý létající objekt, ke kterému ihned startoval vojenský vrtulník z Prostějova. Nad Vranovskou přehradou nad vrtulníkem v obrovské rychlosti proletěl objekt doutníkovitého tvaru bez křídel. Přestože posádka dostala rozkaz střílet, objekt se jí nepodařilo zaměřit. Zmizel směrem na Brno a za Bratislavou se vypařil i z radaru. Podle výpovědi vojáků dokázal letět rychlostí až 2700 km/h.

Kosíř (Prostějov) – Tajemná hora láká senzibily, esoteriky i ufony. Erika Bábková z Prostějova zde viděla, jak se z mraků vynořil kovově lesklý prstenec, kolem kterého se zablesklo a spustil se liják. Připadalo jí to jako vojenský experiment. Také policie a armáda s dozimetry tu před více než 20 lety vyšetřovala případ, kdy ženu s dítětem ozářil létající předmět.


Špičák (Česká lípa) – Na přelomu 70. a 80. let minulého století pod místním kopcem Špičák uviděl obyvatel České Lípy podivná světla na obloze. Klesala, pak se zastavila a obrovskou rychlostí vystřelila vzhůru. Stávalo se to tu prý často a nikdo tomu nepřikládal zvláštní význam. Těžil se zde totiž uran. Toho dne se ale po podobném světelném divadle po poli procházela i podivná, dvou a půlmetrová postava s nezvykle velkou hlavou.

Kladno – Loni v létě zde svědkové pozorovali objekt, který připomínal starý zájezdový autobus tmavé matné barvy s osmi rozsvícenými okny, z nichž slabě zářila oranžovočervená světla. Neměnil výšku, rychlost, ani směr letu a letěl pomalu a bez zvuku. Byla to vzducholoď, letecký model, nebo dosud nevídané ufo? To ufologové zkoumají dodneška!

Miličín – V roce 1991 zde nezávisle na sobě pozorovala řada chatařů, obyvatel Miličína a Mezna a dětí z dětského tábora rudě červenou zářivou kouli. Podle některých výpovědí dokonce koule pár žen pronásledovala a podle jiných z ní dokonce vystoupila asi třímetrová postava s robotickým psem.
Radkov (M. Třebová) – V roce 1976 spatřila rodina s dětmi světla ve tvaru trojúhelníku. O dva roky později podobný »bumerang« bezúspěšně pronásledoval vojenský letoun z Žatce nad západními Čechami. V roce 1992 ho pozorovali v Chebu, u Prahy a u Dvora Králové. Létá vždy v noci a bezhlučně a z přídě se mu linou záblesky podobné blesku od fotoaparátu.

Borová (Svitavy) – V srpnu 1993 šel pan Š. po silničce mezi dvěma obcemi se svým psem. Těsně nad silnicí se vznášel malý plochý předmět podobný barevné hračce. Pak se ale dal do pohybu a začal se bezhlučně vznášet. Den nato se na řadě míst Čech a Moravy vyrojila pozorování UFO rozličných tvarů a velikostí. Od letadel doutníkovitého tvaru přes svítící trojúhelníky. Ufologové z projektu Záře to považují za jakýsi »letecký den« a řadí ho k nejzajímavějším dnům, co se týče pozorování UFO v Česku.

Tři Sekery (M. Lázně) – V roce 1992 překročil stříbřitý podlouhlý objekt státní hranici u Tří Seker a mířil k obci Hvozd u Manětína. Vojáci ho viděli na radaru a poslali za ním několik stíhaček a vrtulníků. Marně. Přestože na radiolokátorech byl objekt vidět a viděla ho i řada pozorovatelů ze země, piloti ho ani přes pěkné počasí nenašli. Neznámý objekt si to podle radarů namířil k Chomutovu a u obce Jirkov náhle zmizel.
Prachatice – V roce 2005 se zde pilot větroně setkal zhruba v kilometrové výšce se stříbřitým letadlem podlouhlého tvaru bez křídel. Když se k němu větroň přiblížil, stroj prudce akceleroval a zmizel. Ještě ten rok se podobná plavidla objevila i v Týně nad Vltavou a Písku. V Dobraticích je dokonce svědek vyfotografoval.

Blata (Nové Hrady) – V roce 2000, poblíž rakouské hranice v chatové oblasti Blata, viděl chatař oválný, jasně svítící předmět, který proletěl pletivovým plotem a pak kroužil nad polem. Pomalu, zhruba rychlostí chůze. Ráno byly na poli kruhy v obilí.

Světový den UFO
Slaví se 2. července kvůli události, která se stala v roce 1947. Farmář William Mac Brazel našel po velikém úderu do země na poli poblíž Rosswellu v Novém Mexiku létající talíř. Armáda později předmět prohlásila za meteorologický balon a událost ututlala.

Zákon o UFO
Ve sbírce zákonů zákon o UFO nenajdete. Právě proto si dal nadšenec Ladislav Zelinka práci a vypracoval pro zákonodárce návrh zákona o kontaktu s mimozemskými bytostmi. Mezi základními právy každého z nás by podle něj mělo být, že mimo jiné můžeme svobodně navazovat vztahy, sdružovat se a komunikovat s mimozemskými bytostmi, nebo bez omezení cestovat do vesmíru. Také se v něm píše, že armáda na UFO nesmí útočit, pokud UFO pouze letí a neohrožuje obyvatelstvo.

Autor:  ja

Přečtěte si
stml
23. 3. 2016 • 11:33

Jsem ročník 1967 a za ty roky jsem se 3×setkal z UFO,poprvé v roce 1972 pak 1999 to poslední bylo trochu ve větŠí výžce byly to ty světla kterè létal kolem jednoho dopravního letadla za slunečného dne jen užnevím prěsne rok,tak že už nemusím rozdělovat fakta o existenci UFO,já mám v tomto směru jasno.

akaska
4. 7. 2014 • 09:49

Mozny je vse. My vime prd co je v dalekem vesmiru. Ale at si tam zustanou. Predstava, ze by vypadali jako ve filmu "Den nezavislosti" je strasna. To ja si klidne odpustim. Kdyz prilitnou, tak nam stejnak nic nepomuze.

setroseuros
4. 7. 2014 • 02:47

Ja verim, ze nekde v jine galaxii jsou a jsou moc vyspely! A proc se neukazou vic a bliz? Potoze, kdybychom je my pozemstane chytli, zacli by sme je hned pitvat a skoumat...rozebrali by sme jim kozmicky talir do posledniho sroubu ak vubec nakej sroub ma... Mozna nam ctou myslenky, a mozna nas sleduji nejakym zarizenim o jehoz fungovani nemame v nasich mozcich ani paru jej vymyslet....

evicka55
3. 7. 2014 • 07:47

Já takových mimozemšťanů vidím denně několik.Stačí se porozhlédnout kolem sebe a hlavně do senátu a vlády

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.