Muž unesl vraha své dcery: Nyní byl odsouzen! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 26. května 2022

Svátek slaví Filip, zítra Valdemar

Muž unesl vraha své dcery: Nyní byl odsouzen!

Bamberski unesl vraha dcery, který ji předávkoval, aby s ní mohl souložit.
Bamberski unesl vraha dcery, který ji předávkoval, aby s ní mohl souložit. (Foto: Aha! - ara)

K ročnímu podmíněnému trestu vězení byl ve Francii odsouzen 76letý André Bamberski. Soud ho uznal vinným z únosu muže z Německa, který zavraždil jeho dceru. Informovala o tom agentura DPA. Uzavřel se tak případ starý více než 30 let.

Německý lékař Dieter Krombach si vzal bývalou manželku Francouze Andrého Bamberského a žil s ní a s její dcerou z prvního manželství v Německu. V červenci 1982 byla čtrnáctiletá Kalinka nalezena v posteli mrtvá. Podle Bamberského jí Krombach uvedl injekcí do bezvědomí, aby ji mohl znásilnit.

Krombach to popíral. Francouzský soud ho ale již v roce 1995 odsoudil v nepřítomnosti k 15 letům vězení. Německo ho však nevydalo ani ho neobvinilo s odůvodněním, že důkazy proti němu jsou nedostatečné. Evropský soud pro lidská práva v roce 2001 rozhodl, že proces s Krombachem byl protiprávní.

V roce 2009 byl Krombach v Německu unesen. Zbitý se pak nad ránem objevil přivázaný k zábradlí poblíž budovy soudu ve východofrancouzském městě Mulhouse. Bamberski už tehdy přiznal, že do únosu byl zapleten. Řekl, že musel jednat, protože čas utíkal a on chtěl, aby byl Krombach souzen ve Francii.

Přečtěte si
prroud
19. 6. 2014 • 12:20

Jako uznavam trest smrti usvedcenymu vrahovi,tak si myslim,ze jen za podezreni a naslednej unos,dostal malo!!! Kdyz spravedlnost,tak ale na obe strany!

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.