Na Vyškovsku spadly dvě děti do hluboké studny: Skočila za nimi učitelka! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 18. června 2024

Svátek slaví Milan, zítra Leoš

Na Vyškovsku spadly dvě děti do hluboké studny: Skočila za nimi učitelka!

Učitelka děti držela až do příjezdu záchranářů.
Učitelka děti držela až do příjezdu záchranářů. (Aha!: Petr NOVOTNÝ)

Dvě děti spadly dnes dopoledne do deset metrů hluboké studny v zahradě mateřské školky v Bohdalicích-Pavlovicích na Vyškovsku.

Vyvázly nezraněné. Zachránila je totiž jejich učitelka, která skočila za nimi a ve vodě je následně držela až do příjezdu záchranářů. ČTK to řekla mluvčí policie Blansko-Vyškov Iva Šebková.

„Učitelka pro ně vlezla po trubce a čtvrt hodiny šlapala s jedním z nich v náručí vodu, než dorazili hasiči, kteří jim pomohli,“ uvedl Hrežo.
Druhý větší chlapec vylezl už před jejich příjezdem po žebříku, který přinesli chlapi z nedaleké dílny.
Všichni tři byli podchlazení a sanitky je převezli do nemocnic: kluci jsou na ARO v dětském špitálu v Brně, hrdinka Martina ve vyškovské nemocnici.

"K události máme zatím prvotní informace. Učitelka si všimla, že poklop od studny je otevřený a dvě děti chybí. Když pak zjistila, že jsou ve vodě, skočila za nimi," uvedla mluvčí.

Policie nyní bude zjišťovat, proč byl poklop od studny nedbale zajištěný proti otevření a jak se vlastně děti do ní dostaly. Přesnější podrobnosti k neštěstí nejsou zatím známy.

Neštěstí se stalo krátce před 11:00. Policie nyní bude zjišťovat, proč byl poklop od studny nedbale zajištěný proti otevření a jak se vlastně děti do ní dostaly. Přesnější podrobnosti k neštěstí nejsou zatím známy.

"Hasiči studnu vyčerpají zcela, aby se zjistilo, že v ní již nikdo není. Je to pouze z preventivních důvodů, o žádném z dětí ani z dospělých se nepátrá," řekla ČTK mluvčí krátce po 12:30.

 

Přečtěte si
matylda-rut
17. 6. 2014 • 19:20

Tak to myšleno nebylo, ale zodpovědnost není oceněna. Chtěla bych vidět tebe na jejím místě.

matylda-rut
17. 6. 2014 • 19:15

Ty blbečku, kdyby tam někdo nekradl nemuselo by se nic hlídat, ty si myslíš, že učitelky musej prolézt celej terén?

matylda-rut
17. 6. 2014 • 19:14

Zavřít až zčernaj docela.

beladona
17. 6. 2014 • 00:18

Co sem pleteš platy? Až ti učitelka nechá utopit tvoje dítě, omluv si to nízlkým platem, bllbe

beladona
17. 6. 2014 • 00:12

Samozřejmě, proto si asi učitelka bleskvě spočetla, kolik let by jí vyneslo, pokud by se děti nutopily během jejího dozorování. A je rozdíl mezi riskovat život a skočit, nebo slézt po trubce. Ona zachraňovala i sebe!!!

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.