Studna z majora Zemana: Kde se doopravdy odehrál masakr? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 26. května 2024

Svátek slaví Filip, zítra Valdemar

Studna z majora Zemana: Kde se doopravdy odehrál masakr?

Takto vypadá dnes dům, kde se vraždilo.
Takto vypadá dnes dům, kde se vraždilo. ( Foto Aha! – Karel Kopáč)

Jak dnes vypadá místo, kde otec Brůna umlátil svou manželku, přizabil syna, nechal pokácet stromy na zahradě a dům pak zapálil? I na to přináší odpověď unikátní kniha Studna – Jak to bylo doopravdy! Od dnešního dne je opět na stáncích, objednat ji můžete i prostřednictvím SMS!
Středočeská obec Vonoklasy leží stranou hlavních tras, zhruba dva kilometry od Černošic a Dobřichovic. A přesto sem míří tisíce turistů. Ti všichni chtějí vidět místo, kde před 45 lety Stanislav Jelínek starší (v seriálu dostal jméno Brůna) vraždil.

Na místě činu
Dnes to v ulici, kde žila rodina Jelínkova, vypadá úplně jinak než v roce 1968. I domy jsou jiné, včetně toho, kde se stal masakr. „Tady už není nic, jak bylo,“ říká Miloslav Pohořalý (74), který na adrese vraždícího maniaka bydlí. „Byli jsme jacísi vzdálení bratranci, ale jinak jsem ho neznal a vlastně snad ani nikdy neviděl,“ říká.


Zasypaná studna
„Dům jsem koupil jako spáleniště, byly tu trosky. Postavil jsem ho znovu a vlastníma rukama,“ dodává. „A studna už tu taky není, zasypal jsem ji a stromy vysázel nové. Ty poškozené, s oloupanou kůrou, uschly,“ říká Pohořalý.
Jak se tenkrát případ vyšetřoval? Proč bylo v obci kvůli vyšetřování obecní shromáždění? Co vraždění předcházelo a jaký byl osud přeživšího syna?
I to najdete v unikátní knížce Studna – jak to bylo doopravdy. Právě dnes je opět v prodeji na stáncích, objednat si ji můžete i prostřednictvím SMS. Stojí pouhých 39 korun!

Autor:  pra

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.