Naděje Petra K. na svobodu jsou znovu u ledu: Dopis z Hradu přinesl bolestné zklamání! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 28. května 2023

Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián

Naděje Petra K. na svobodu jsou znovu u ledu: Dopis z Hradu přinesl bolestné zklamání!

Petr K. dál zůstává v Egyptě. Pomoc je v nedohlednu.
Petr K. dál zůstává v Egyptě. Pomoc je v nedohlednu. (Foto: Aha! - Ladislav Křivan)

Rodina Petra K. (35), který je stále vězněm Egypta, dostala dopis z prezidentské kanceláře. Jenže k jejich zklamání žádná konkrétní pomoc nepřišla. Místo toho se dočkali spousty prázdných frází, které říkají v podstatě jediné: Na Egypťany jsme krátcí. Čekejte a doufejte dál…

Budiž ke cti Hynka Kmoníčka z kanceláře prezidenta, že vůbec rodině odpověděl a dal jim tak vědět, že o problému na Hradě alespoň vědí. Na druhou stranu ale musel být dopis pro rodinu obrovským zklamáním. Z něj se totiž dočetli, že ani zřejmě i český prezident je egyptskému prokurátorovi k smíchu.

Žádost o pomoc navíc poslala Petrova tchyně a jeho švagr Zemanovi už na začátku září. Reakce přišla zhruba po měsíce a nalezli v něm jen sdělení, že řešení se trvale věnuje pan velvyslanec Kafka a konzulka Pavlasová (tedy informaci starou několik měsíců). Hlavním problémem má být osoba egyptského prokurátora, který celou záležitost zdržuje. Jenže ten se už předevčírem Čechů vysmál a jejich žádosti a námitky smetl s lehkostí potomka faraonů ze stolu. Slova jako: „Věřím, že Egypt nenalezne důvody pro prodlužování pobytu Vašeho zetě v zemi,“ zní tak z dopisu velmi alibisticky a prázdně.

Kmoníček také Blesku přiznal, že ho záležitostí Petra K. pověřil sám prezident. A on prý proto koná. Jenže to vypadá, že koná tak, že prostě celou záležitost předal dál – tedy velvyslanci a konzulce. Nic víc, nic míň. Vypadá to, že ani z Hradu pomoc pro Petra K. nepřijde. Jediný egyptský prokurátor je, jak se zdá, mnohem mocnější než celá česká diplomacie včetně naší hlavy státu.Autor:  ph

Přečtěte si
bobosa
12. 10. 2013 • 00:05

Chcíp.ni tam ty zmetku..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nic jiného si nezasloužíš.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.