Německý student, který se upracoval v londýnské bance k smrti: Chtěl být jako Gordon Gekko! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 4. února 2023

Svátek slaví Jarmila, zítra Dobromila

Německý student, který se upracoval v londýnské bance k smrti: Chtěl být jako Gordon Gekko!

Student chtěl být tvrdý finančník.
Student chtěl být tvrdý finančník. (koláž Ahaonline.cz)

Toužil být jako Gordon Gekko – chamtivý, chladnokrevný a bohatý finančník, kterého ve snímku Wall Street ztvárnil Michael Douglas (68). Za svým snem si ale šel německý student Moritz Erhardt (†21) tak tvrdě, že se na stáži v londýnské bance upracoval k smrti.

Moritz byl vzorný student a měl jasný plán, jak svého cíle dosáhnout: Pracovat, pracovat, pracovat. To chtěl předvést i během své stáže v londýnské bance Merrill Lynch, kde byl schopný pracovat tři dny po sobě 21 hodin denně! „Chtěl udělat dojem na šéfy, ale místo toho se zhroutil a našli ho mrtvého ve sprše. Zřejmě měl nějaký epileptický záchvat,“ shodují se jeho blízcí. „Spousta kluků sní o tom, že budou jako tenista Becker nebo fotbalista Ballack, ale Moritz vždycky říkal, že chce být jako Gordon Gekko z Wall Streetu,“ sdělil jeho kamarád, který si nepřál být jmenován.

Oblékal se jako on!
Moritz si nejenom zamiloval film z prostředí burzy, ale dokonce se začal i oblékat jako Gekko jehož skvěle ztvárnil Michael Douglas (68). Svůj šatník obohatil o vždy pečlivě vyžehlené košile, kšandy a vlasy si geloval tak, aby byl jeho vzhled dokonalý. „Nikdy se před ničím nezastavil, vždy dělal všechno na sto procent,“ vzpomíná na Moritze jeho fyzikář Winfried Sturm (68). Zdrcení rodiče odmítli smrt svého syna jakkoliv komentovat.

Přečtěte si
topyr
24. 8. 2013 • 11:47

O jednoho budoucího chamtivého, chladnokrevného a bohatého finančníka je na světě míň. Já v tom nevidím žádnou škodu pro lidstvo.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.